الماس سیاه ۵۵۵ قیراطی به نمایش درآمد

الماس سیاه ۵۵۵ قیراطی به نمایش درآمد

به گزارش انجمن پارسیان بزرگترین الماس تراش خورده جهان روز گذشته برای اولین بار در دبی به نمایش درآمد. کارشناسان معتقدند الماس انیگما حدود ۲.۶ تا ۳.۸ میلیارد سال قبل به وجود آمده است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از دیلی میل، پیشبینی می شود این الماس سیاه ۵۵۵.۵۵ قیراطی به قیمت ۵ میلیون دلار به فروش برسد. کارشناسان معتقدند الماس «انیگما» حدود ۲.۶ تا ۳.۸ میلیارد سال قبل و هنگام برخورد شهاب سنگ یا سیارکی با زمین به وجود آمده است. سنگ گرانبهای مذکور رگه هایی از نیتروژن و هیدروژن انبوه در فضا را دارد. همینطور در آن ماده ای به نام «اسبورنیت» وجود دارد که در واقع یک ماده معدنی موجود در شهاب سنگ ها است.
صاحب فعلی آن، الماس سیاه مذکور را در دهه ۱۹۹۰ میلادی بعنوان یک سنگ خام خرید و در مرحله بعد آنرا تراش داد و به شکل امروزی درآورد. ظاهر آن هم از نماد نخل شکل خمسه نشانگر قدرت و حفاظت در خاورمیانه الهام گرفته شده است. الماس انیگما بعد از دبی در لس آنجلس، کالیفرنیا و لندن هم نمایش داده می شود و سپس در سوم فوریه در یک حراجی آنلاین ۷ روزه برای فروش عرضه می شود. الماس های سیاه یا کربونادو تیره، مات، متخلخل هستند و اغلب درخشندگی نامحسوسی دارند. اولین بار در سال ۱۸۴۱ گروهی از کاوشگران پرتغالی در برزیل این سنگ های گرانبها را کشف و نام کربونادو را برای آنها انتخاب کردند چونکه شبیه تکه های کوچکی از زغال بودند.

1400/11/01
12:08:08
5.0 / 5
270
تگهای خبر: آنلاین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum