جعل عنوان شرکت معتبر باربری

جعل عنوان شرکت معتبر باربری

به گزارش انجمن پارسیان، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری اعضای باند پنج نفره شرکت حمل بار تقلبی اظهار داشت: متهمان این پرونده اعتراف کردند که 100 فقره کلاهبرداری انجام داده اند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سرهنگ علی ولیپور گودرزی با اشاره به تعدادی از ماموریت های پلیس آگاهی در روز گذشته اظهار داشت: ماه گذشته شهروندی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی مراجعه و ادعا کرد که در کاوشهای اینترنتی یکی از نمایندگان شرکت معتبر حمل بار را در فضای مجازی شناسایی کرده و این فرد بعد از هماهنگی های لازم اثاثیه منزل خودرا در قبال دریافت مبلغی برمبنای تعرفه اتحادیه به این شرکت سپرده تا به محل جدید انتقال دهند. با انتقال اثاثیه منزل متصدیان حمل بار، مبلغ بیشتری از مبلغ تعرفه اتحادیه درخواست کرده اند و بعد از درگیری و دریافت مبلغ سریعا از محل فرار کرده اند. در بررسی های بعدی مشخص شد که شرکت تقلبی بوده و در فضای مجازی با نام شرکت های معتبر مبادرت به تبلیغ حمل بار کرده است.

وی اظهار داشت: رصدهای اطلاعاتی در فضای مجازی منجر به شناسایی هویت و مخفیگاه سرکرده باند در محدوده غرب تهران شد. همین طور بعد از هماهنگی های قضایی متهم در مخفیگاه خود دستگیر شد. متهم تحت بازجویی قرار گرفته و در جریان آن به ۱۰۰ فقره کلاهبرداری با همکاری چهار همدستش اعتراف کرد. همین طور در عملیات جداگانه دیگری سایر اعضای این باند نیز دستگیر شدند. همین طور ارزش اموال کلاهبرداری شده توسط کارشناسان ۲۰ میلیاردریال اعلام گردید.

رئیس پلیس آگاهی تهران اظهار داشت: پی جویی های انتظامی سبب شد که متهمان به طراحی صفحه ای در فضای مجازی و معرفی خود به عنوان نماینده شرکت های حمل بار معتبر به کاربران فضای مجازی اعتراف کنند. برخی از مالباختگان نیز شناسایی شدند و اعضای این باند پنج نفره با دستور قضایی روانه زندان شدند.
سه فقره سرقت منزل کشف شد
گودرزی در ادامه اظهار داشت: یکی از شهروندان پرونده ی با موضوع دزدی از منزل در کلانتری ۱۶۰خزانه تشکیل داد و پس از آن که پرونده به دادسرا ارجاع داده شد، در اختیار کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار گرفت تا به آن رسیدگی شود. شاکی پرونده اظهار نمود که سارق یا سارقان ۲۱ آذر ماه بدون هیچگونه تخریبی به منزل وی وارد شدند و سه حلقه انگشتر طلا، یک قطعه نیم سکه و کارت هدیه در مجموع به ارزش ۵۰۰ میلیون ریال را دزدیده اند.

گودرزی افزود: کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل بعد از بازدید از محل وقوع جرم و طی مشاهدات خود فرضیه باز شدن در خانه با بهره گیری از کلید را مطرح نمودند. در ادامه نیز شاکی برای از سرگیری تحقیقات مجدداً به پایگاه هفتم پلیس آگاهی دعوت شد و ماموران درباره ی این که چه فرد یا افرادی به کلید این خانه دسترسی داشته اند تحقیق کردند. شاکی اظهار نمود که حدود دو ماه قبل کلید در منزل گم شده و بعد از بررسی های تکمیلی کارآگاهان با بهره بردن از شیوه های نوین و علمی کشف جرم موفق شدند نخستین مظنون که یک خانم به هویت معلوم که از همسایگان شاکی بود را شناسایی کنند.

وی اشاره کرد: با احضار این زن به مقر انتظامی صحبت های ضد و نقیضش سبب شد تا شک کارآگاهان به یقین نزدیک شود و متهم با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر شد. این زن در بازجویی تکمیلی به سرقت از منزل شاکی اعتراف کرد و اظهار داشت که در خانه یکی از دوستان موفق شده کلید در منزل شاکی را سرقت کند و در فرصت مناسب و پس حاصل کردن اطمینان از حضور نداشتن شاکی در منزل، اموال را دزدیده و طلاهای مسروقه را به طلافروشی فروخته است.

رئیس پلیس آگاهی تهران اشاره کرد: متهم به دو فقره سرقت مشابه دیگری در شهر ری معترف شد و دو خریدار اموال مسروقه نیز شناسایی شدند. با دستور قضایی متهم به همراه دو مالخر با پرونده متشکله روانه دادسرا شد.
سارق ۱۰ میلیاردی شمال تهران بازداشت شد
گودرزی درباره ی دستگیری سارق ۱۰ میلیاردی در شمال تهران نیز اظهار داشت: روز بیست و دوم اردیبهشت ماه در کلانتری ۱۶۴ قائم پرونده ای درباره ی دزدی از خانه با شکایت مالباخته تشکیل و برای پی جویی و کشف جرم پرونده به پایگاه یکم آگاهی تهران منتقل شد.

وی افزود: شاکی در جریان تحقیقات به عمل آمده اظهار نمود که ساعت ۸ بامداد ۲۱ اردیبهشت به همراه کلیه اعضای خانواده، منزل خودرا ترک کرده و درساعت دو بامدادان روز بعد وقتی به محوطه ساختمان وارد شده با تخریب و شکسته شدن شیشه پنجره روبه رو شده است. وی بعد از ورود به خانه، به هم ریختگی وسایل منزل و سرقت طلاجات و وجه نقد به ارزش تقریبی ۱۰ میلیاردریال را که در کمد اتاق ها نگهداری می کرده مشاهده کرده است.

گودرزی اشاره کرد: در ادامه کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت منزل پایگاه در محل وقوع جرم حضور پیدا کردند و بعد از بررسی و بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم موفق شدند سرنخ های مختلفی از سارقان را شناسایی کنند. کنار هم قرار دادن ادله موجود منجر به شناسایی هویت سارق که دارای سوابق کیفری گوناگون بود شد.

رئیس پلیس آگاهی تهران اظهار نمود: بهره یری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم سبب شد تا بعد از دو روز تعقیب و مراقبت نامحسوس، متهم دستگیر شود و به بزه انتسابی خود اعتراف کند. وی همین طور اظهار داشت که سرقت را به تنهایی انجام داده است. با اعتراف صریح متهم به جرم خود، پرونده به دادسرا ارسال شد. در ادامه متهم بعد از دستور قضایی و با صدور قرار مجرمیت، راهی زندان شد.منبع:

1401/06/01
23:25:59
5.0 / 5
29
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum