معاون هماهنگ كننده ستاد كل نیروهای مسلح اعلام كرد

ثبت سابقه کار برای سربازانی که مهارت می آموزند

ثبت سابقه کار برای سربازانی که مهارت می آموزند

به گزارش انجمن پارسیان، معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح اعلام نمود: از سال قبل برای سربازانی که در طول خدمت مهارتی را یاد می گیرند «سابقه کار» ثبت می شود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سردار علی عبداللهی در جشنواره حضرت علی اکبر (ع) که به مناسبت روز سرباز برگزار شد، اظهار داشت: همه ما سربازیم و بالاترین عنوان سربازیست. شهید سلیمانی گفته بود که روی سنگ مزارش عنوان سرباز نوشته شود. بالاترین افتخار سربازی، حفظ آرمان ها و ارزش های میهن است.
وی با اعلان اینکه هفته دفاع مقدس یادآور روزهای دفاع مقدس و تاریخ پرافتخار کشور ماست، یاد سربازان شهیدی که در هشت سال دفاع مقدس از ارزش ها و تمامیت ارضی کشور دفاع کردند را گرامی داشت و افزود: دوران دفاع مقدس برای ما تجارب زیادی داشت. ما باید ارزش هایی مانند وحدت، شجاعت، همبستگی، ایثار و... که از ارزش های دفاع مقدس است را بیاموزیم. ایثارگری فقط مربوط به جنگ نیست و همیشه هست. جایگاه سربازی محترم و مقدس است.

افرادی که سربازی را بی اهمیت و الزامی می خوانند، ارزش امنیت را درک نکرده اند
معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه اظهار داشت: در سالهای قبل اظهار نظرهای گوناگونی درباره ی سربازی انجام شده و افرادی که سربازی را بی اهمیت و الزامی می خوانند، ارزش امنیت را درک نکرده اند. امنیت و سلامتی دو نعمتی است که ارزش آن قابل درک نیست. امنیت از نان شب واجب تر است. اگر کسی درباره ی امنیت حرف بزند که ناامنی را ندیده، نباید حرفش را جدی گرفت. خیلی از افرادی که جنگ جهانی دوم را دیده اند این مساله را تایید می کنند.
عبداللهی اشاره کرد: کشور ما در طول تاریخ بارها مورد تاخت و تاز قرار گرفت و این به سبب این بود که ما سربازانی مانند شما نداشتیم. امروز جمهوری اسلامی به لطف سربازانش به اقتدار رسیده است. از دشمنان نباید توقع محبت داشت، دشمن رشد و پیشرفت مارا نمی خواهد. جهان غرب و رژیم صهیونیستی امروز از پیشرفت ما ناراحتند. آمریکایی ها ۲۰ سال در افغانستان بودند و ۲۰ هزار افغانی برای آنها کار می کردند اما زمان فرار آمریکا از آنجا هیچکدام نتوانستند با آمریکایی ها فرار کنند. این اتفاق در ویتنام نیز افتاد.
وی با اشاره به اغتشاشات اخیر اظهار داشت: آمریکایی ها در کنگره شان می گویند که از اغتشاشات حمایت می کنند و می گویند ایران بدون انرژی هسته ای را می خواهیم. در برجام نیز تلاش می کردند که موشک های ما را بگیرند. آنها نگران زنان، مردان و تمامیت ارضی ما نیستند همه آزاداندیشان، وطن دوستان و دین داران باید بدانند که این هدف رژیم صهیونیستی و غرب است. باید حواس مان جمع باشد و دقت نماییم و به حرف های دروغ فضای مجازی اعتماد نکنیم که شب را روز و روز را شب نشان می دهند.

ثبت «سابقه کار» برای سربازانی که مهارت یاد می گیرند
عبداللهی با اشاره به مسئله سربازی و تاکیدات مقام معظم رهبری، اظهار داشت: سرباز نباید تحقیر شود و باید دوره خدمت وی دوره آموزشی باشد. ما در سه چهار سال قبل بیش از ۳۰۰ هزار نفر از سربازان را تحت دوره های مهارت آموزی قرار دادیم و به آنها گواهینامه فنی حرفه ای دادیم که این گواهینامه بین المللی است. تمام سربازانی که مهارت داشتند نیز برخی دروس نظریه را گذراندند و آزمونی دادند و مدرک خودرا دریافت نمودند.
به گفته معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح، از یک سال قبل قرار شد که برای سربازانی که در طول خدمت مهارتی را یاد می گیرند «سابقه کار» ثبت گردد و این سابقه برای استخدام نیز محسوب شود.
وی این را هم اظهار داشت: برای عادلانه شدن خدمت سربازی، شرایط آن نیز تعدیل شده و از ۱۷ تا ۲۴ ماه متغیر است و قراره باردیگر نیز اصلاح گردد.

۴۵ درصد سربازان دارای مدرک کاردانی به بالا
وی همین طور اظهار داشت: با تاکید رئیس ستاد کل و فرمانده کل قوا سعی کردیم تا کار دون شأن سربازی به سربازان داده نشود. امروز ۴۵ درصد سربازان ما مدرک کاردانی به بالا دارند. شاید تعدادی از شرایط رفاهی ایده آل نباشد اما در تلاش هستیم تا آنرا برطرف نماییم.
معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به بهبود حقوق سربازان اظهار داشت: در گذشته سرباز یک دفعه مالی روی دوش خانواده اش می گذاشت و خانواده برای وی پول ارسال می کرد، ما نمونه هایی داشتیم که سرباز ۲۴ ماه مرخصی نمی رفت که هزینه ای ایجاد نشود. با لطفی که دولت کرد و پیگیری ستاد کل، از سال قبل حقوق سربازان بهبود پیدا کرد و اگر سربازی قانع باشد می تواند قدری از این پول را نیز پس انداز کند.
عبداللهی اظهار داشت: ما امیدواریم شما خاطره خوبی از سربازی داشته باشید و از آن برای سامان دادن به زندگی و تشکیل خانواده استفاده کنید. باید فضایی در ستاد کل ایجاد شود که الگو باشد. سربازان نیز باید بتوانند مشکلات خودرا بیان و حل کنند. ما راضی نیستیم که سربازی با دغدغه خدمت کند. سربازی، نظامی گری و نظم و انضباط است و این در طول زندگی بدرد شما خواهد خورد. در کنار این ها تلاش ما این است تا شرایط خدمت بهبود یابد.1401/07/11
09:56:33
5.0 / 5
94
تگهای خبر: آموزش , بازی , جشنواره , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum