شهردار منطقه ۱۲ خبر داد

پرداخت كمك هزینه یك میلیون تومانی به 164 كسبه جمعه بازار پاساژ پروانه

پرداخت كمك هزینه یك میلیون تومانی به 164 كسبه جمعه بازار پاساژ پروانه

به گزارش انجمن پارسیان شهردار منطقه 12 اظهار داشت: ۱۶۴ كاسب و دستفروش كم بضاعت جمعه بازار پاساژ پروانه، كمك هزینه یك میلیون تومانی دریافت نمودند. همینطور مقاوم سازی و ایمن سازی در مقابل حریق پاساژ پروانه كه این روزها در تعطیلی به سر می برد، بعد از آخر بحران كرونا ادامه خواهد یافت.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، علی محمد سعادتی با اشاره به اینكه پاساژ پروانه در ایام پایانی سال ۱۳۹۸ به علت احتیاج به ارتقای ایمنی در مقابل حریق و مقاوم سازی سازه تعطیل شده، اظهار داشت: در جمعه بازار پاساژ پروانه حدود هزار و ۱۰۰ كسبه فعالیت می كردند و در صورت بروز حادثه هزاران نفر در معرض خطر قرار می گرفتند.
وی ادامه داد: آغاز پروژه ایمن سازی و مقاوم سازی این پاساژ و پاركینگ آن با شیوع بیماری كرونا توأم و سبب توقف روند پروژه شده است و پس از آخر فرایند كرونا، مقاوم سازی این پاساژ ادامه پیدا خواهد نمود.

سعادتی افزود: با تصمیم مدیریت شهری پس از فراغت از شیوع بیماری كرونا و آغاز فعالیت ها، كسبه جمعه بازار در موقعیت جدیدی مستقر خواهند شد.
شهردار منطقه ۱۲ درباره توزیع بسته های حمایتی به كسبه و دستفروشان كم بضاعت كه حاشیه هایی را بوجود آورده بود، اظهار داشت: منطقه ۱۲ هم از سهمیه ای در اینباره برخوردار بود كه بخشی از آن به كسبه كم بضاعت پاساژ پروانه اختصاص داده شد.
وی افزود: از ۱۱۰۰ كسبه این پاساژ حدود ۲۰۰ تن از آنان در دسته كم بضاعت ها قرار می گرفتند كه حتی اجاره میز فروش هم از آنها دریافت نمی شده و به صورت مجانی فعالیت می كردند.
وی افزود: به علت محدود بودن سهمیه بسته های حمایتی به ۱۶۴ كسبه كم بضاعت كمك هزینه یك میلیون تومانی پرداخت گردید.
سعادتی، شایعات درباره گزینشی بودن افراد برای دریافت بسته های حمایتی را بی پایه و اساس خواند و اضافه كرد: به علت محدودیت ها امكان پرداخت كمك هزینه به همه افراد میسر نبود و ملاك انتخاب افراد هم دریافت نكردن اجاره بهای میز فروش به علت توان ضعیف مالی بوده است.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، شهردار منطقه ۱۲ در ادامه ضمن رد شایعات مربوط به در نظر گرفته شدن پاساژ پروانه برای كارگاه ساختمان در حال ساخت پلاسكو٬ خاطرنشان كرد: هیچ تصمیمی به این منظور اتخاذ نشده و ساختمان پلاسكو كه مبحث تعیین تكلیف آن به ماده صد كمیسیون معماری و شهرسازی ارسال شده، كارگاه ساختمانی در پاساژ پروانه نخواهد داشت.1399/01/30
16:35:21
5.0 / 5
659
تگهای خبر: كارگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum