انجام ۳۵۰۰ تست کرونا از زائرین اربعین حسینی

انجام ۳۵۰۰ تست کرونا از زائرین اربعین حسینی

به گزارش انجمن پارسیان معاون فنی و عملیاتی اورژانس کشور اقدامات انجام گرفته توسط این سازمان برای خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی طی ۲۴ ساعت گذشته را شرح داد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، عرفانی، معاون فنی و عملیات اورژانس کشور درباره گزارش اقدامات انجام شده ویژه اربعین اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۰۰ تست کووید ۱۹ از زائرین اربعین حسینی در مرز مهران انجام شده که از این تعداد ۷۰۰ نفر غیر ایرانی و ۲۸۰۰ نفر ایرانی بودند.
وی ادامه داد: همینطور در بررسی های به عمل آمده تابحال تست های در ارتباط با بیماری های سل، مالاریا و التور منفی و تست کووید ۱۹ یک نفر مثبت گزارش شده است.
معاون فنی و عملیات اورژانس کشور از افزایش آمادگی بالگردهای اورژانس جهت پوشش حوادث احتمالی در منطقه اطلاع داد و اظهار داشت: اقلام مورد نیاز فوریت پزشکی به نقاط صفر مرزی ارسال شده و پیشبینی اعزام آمبولانس و اتوبوس آمبولانس مرزها در صورت بروز حوادث احتمالی پیشبینی شده است.
وی افزود: تداوم استقرار و افزایش نیروهای بهداشتی و درمانی در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه و پیشبینی اعزام آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به مرزها در صورت بروز حوادث احتمالی همینطور افزایش بازدیدهای بهداشتی از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی و آشامیدنی و اماکن اسکان در مرزهای مهران شلمچه و چذابه از دیگر اقدامات صورت گرفته است.
وی ادامه داد: ظرفیت بیمارستان ها برای عرضه خدمات درمانی در روزهای اربعین در دانشگاه های علوم پزشکی ایلام، کرمانشاه، اهواز و آبادان افزایش پیدا کرده. همینطور ظرفیت دانشگاه های علوم پزشکی معین جهت پشتیبانی دانشگاه های مرزی در تبریز اصفهان شیراز و تهران هم افزایش داشته است.
عرفانی تصریح کرد: ۵۵ پایگاه اورژانس عرضه دهنده خدمات اربعین در خاک کشور راه اندازی و ۱۰ درمانگاه و بیمارستان صحرایی هم برگزار شده است.
وی درباره آمار مصدومین و حادثه دیدگان درمان سرپایی در روزهای اربعین اظهار داشت: سه مصدوم و حادثه دیده و درمان سرپایی در این زمان گزارش شده و هشت رجوع و اعزام به مراکز درمانی صورت گرفته است.
معاون فنی و عملیات اورژانس کشور ضمن اشاره به این که طی ۲۴ ساعت گذشته خوشبختانه مصدوم و حادثه دیده منجر به فوت گزارش نشده است، اظهار نمود: ۳۱۰ نیروی متخصص پزشک و کادر درمانی هم اکنون مشغول خدمت رسانی هستند و ۶۷ آمبولانس اورژانس عرضه دهنده خدمات اربعین در خاک ایران به کارگیری شده است.
وی اظهار داشت: ۷ اتوبوس آمبولانس اورژانس عرضه دهنده خدمات اربعین در خاک کشور فعال و ۹ بالگرد و هواپیمای اورژانس هم به حالت آماده باش درآمده است.
طبق گزارش روابط عمومی اورژانس کشور، عرفانی تصریح کرد: همینطور طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵۰۰ نفر آموزش چهره به چهره پزشکی دریافت نمودند و ۱۰۵۰۰ ماسک یک بار مصرف میان زائرین توزیع شده است.1400/07/04
10:54:04
5.0 / 5
137
تگهای خبر: آموزش , تخصص , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum