در یك حراجی؛

نامه نیکلا تسلا ۳۴۱ هزار دلار به فروش رسید

نامه نیکلا تسلا ۳۴۱ هزار دلار به فروش رسید

به گزارش انجمن پارسیان یک نامه متعلق به نیکلا تسلا که در سال ۱۹۰۱ نوشته شده، در حراجی به قیمت ۳۴۱ هزار دلار به فروش رسید.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از نیواطلس، ۱۲۰ سال قبل نیکلا تسلا یکی از مهم ترین مبدعان کره زمین به شمار می رفت. درهمین راستا اسنادی درباره اهمیت نام تسلا در حراجی«Remarkable Rarities» به نمایش درآمد. در این حراجی یک نامه ۴ صفحه ای با امضای وی به قیمت ۳۴۱هزار و ۲۹۵ دلار به فروش رفت.
نامه مذکور به پل دانا سردبیر نیویورک سان و در تاریخ ۲۵ فویه ۱۹۰۱ میلادی نوشته و در آن به جایگاه تسلا میان مهم ترین مخترعان آمریکا پرداخته شده است. از متن نامه مشخص است او امیدوار بوده تا چند ستون از یکی از رسانه های مهم آن دوره را به خود اختصاص دهد.
وی در این نامه درباره جایگاه خود میان توماس ادیسون و الکساندر گراهام بل بحث می کند و می نویسد: تلفن به معنای سهولت است، لامپ درخشان راحتی به همراه می آورد اما برق به معنای نان و کره است. تسلا در این نامه جایگاه خویش را در رده بندی برترین مخترعان عصر خود می داند. اختراعات بل و ادیسون بر پایه های دستاوردهای مخترعان قبل از آنها بود و تسلا تاکید دارد دستاوردهای او برمبنای اختراعات دیگران نبوده است.


منبع:

1400/10/27
23:25:54
5.0 / 5
301
تگهای خبر: اختراعات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum