فعالیت 3300 شركت دانش بنیان در كشور

فعالیت 3300 شركت دانش بنیان در كشور

انجمن پارسیان: زنجان - ایرنا - معاون توسعه فناوری راهبردی دفتر رئیس جمهوری اعلام نمود: اكنون سه هزار و 300 شركت دانش بنیان در كشور فعال می باشند كه با تقویت فعالیت و افزایش سهم خود در بازار، نقش قابل توجهی در عرصه اقتصادی و زیست فناوری دارند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، عباسعلی ارفع روز چهارشنبه در اولین همایش ملی گوسفند افشاری در دانشگاه زنجان اضافه كرد: معاونت توسعه فناوری راهبردی دفتر رئیس جمهوری بعنوان نهادی حاكمیتی و بین بخشی موظف به تسهیلگری و بسترسازی برای توسعه كسب و كارهای دانش بنیان در سطوح فناوری و نوآوری و اتصال جریان علمی به تقاضاهاست.
وی خاطرنشان كرد: تقویت اكوسیستم فناوری و نوآوری منجر به توسعه زیست بوم فناوری و تقویت اقتصاد دانش بنیان كه زیربنای آن اقتصاد مقاومتی است، خواهد شد.
معاون توسعه فناوری راهبردی دفتر رئیس جمهوری اظهار داشت: تقویت كسب و كارهای نوپا (استارت آپ ها) و توجه به نقشی كه در حوزه نوآوری دارند بسیار حائز اهمیت است.
وی تصریح كرد: نتایج مطالعه ای كه در مركز آینده نگاری انجام شده نشان داده است یكی از كلان روندهای فناوری در آینده، مبحث زیست فناوری و امنیت غذایی خواهد بود.
معاون توسعه فناوری راهبردی دفتر رئیس جمهوری تصریح كرد: با عنایت به اینكه این حوزه (زیست فناوری و امنیت غذایی )، حوزه مهمی به حساب می آید تقویت كسب و كارهای نوپا در این مقطع برای افزایش سطح اشتغال پایدار و فرایند تبدیل ایده به پدیده بسیارمهم است.
ارفع ادامه داد: كسب و كارهای نوپا در این مقطع دارای رشد قابل توجهی است و هر هفته بیش از 10 تا 15 درصد رشد را تجربه می كند كه نشان از این بستر مهم است كه می تواند در زمینه دامپروری هم موثر باشد.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، گوسفند افشاری یكی از نژادهای گوسفندی است كه با كمك علم امكان چند قلوزایی در آنها وجود دارد و این امر محقق شده است.
میزان و كیفیت بالای شیر پرچرب، سازگاری با اقلیم سرد، مقاومت دربرابر امراض انگلی، قدرت زیاد راهپیمایی و كوهپیمایی از خصوصیت های گوسفند نژاد افشاری است.
در این مراسم از مجریان طرح اصلاح نژاد گوسفند افشاری تقدیر گردید.
7325/6085
خبرنگار: حدیث ابوالحسنی ** انتشار: رویا رفیعی


1396/11/05
13:40:37
5.0 / 5
4569
تگهای خبر: دانش بنیان , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum