انفجار مرگبار پژو 207 در یوسف آباد

انفجار مرگبار پژو 207 در یوسف آباد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مرگ یک تن درپی انفجار سواری پژو ۲۰۷ دریک مکانیکی واقع در یوسف آباد اطلاع داد.سید جلال ملکی در گفتگو با ایسنا، در این باره اظهار داشت: حادثه انفجار در یک مغازه مکانیکی در ساعت ۱۳: ۴۵ امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان دو ایستگاه را به محل حادثه واقع در محله یوسف آباد، خیابان جهان آرا اعزام کرد.

وی با اعلان اینکه آتش نشانان در عرض حدود چهار دقیقه در محل حاضر شدند، اظهارکرد: بعد از حضور عوامل آتش نشانی در محل مشاهده شد که حادثه در یک ساختمان دو طبقه مسکونی رخ داده که طبقه همکف آن یک مغازه مکانیکی به مساحت حدود ۱۲ مترمربع قرار داشت و کانون وقوع حادثه هم همین مغازه بوده است.

سخنگوی آتش نشانی تهران با اعلان اینکه ظاهرا این مغازه مکانیکی قبلا پارکینگ این ساختمان بوده که به مکانیکی تغییر کاربری داده شده بود، اضافه کرد: یک دستگاه سواری پژو ۲۰۷ داخل این مکانیکی قرار داشت که ناگهان گرفتار انفجار و آتشسوزی شده بود، به صورتی که شعله های آتش به بخشی از نمای این ساختمان هم سرایت کرده و درحال گسترش به داخل ساختمان بود.

ملکی اضافه کرد: آتش نشانان همزمان با اطفای حریق عملیات نجات را هم آغاز کردند و با توجه به این که دو نفر در زمان وقوع حادثه در مغازه حضور داشتند، به سرعت وارد این مغازه شده و دو نفر را از داخل آن خارج کردند که متاسفانه یک تن با تایید عوامل اورژانس جان خویش را از دست داده و یک تن دیگر هم به شدت گرفتار مصدومیت شده بود که از جانب امدادگران به مرکز درمانی منتقل شد.

وی افزود: گروه دیگر از آتش نشانان هم مبادرت به مهار آتش و پیشگیری از سرایت آن به دیگر طبقات ساختمان کرده و دقایقی بعد هم شعله های آتش را به طورکامل خاموش کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اعلان اینکه در طبقات بالایی ساختمان فرد دیگری حضور نداشت، اظهار داشت: عوامل آتش نشانی بعد از ایمن سازی محل به مأموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه بازگشتند.

ملکی درباره علت وقوع این حادثه هم اشاره کرد: محل جهت بررسی علت وقوع حادثه به کارشناسان تحویل داده شد. علت نیازمند بررسی و اقدامات جهت بررسی دلیل یا علل منجر به این حادثه در حال انجام می باشد.

منبع:

1401/03/15
21:47:31
5.0 / 5
258
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum