هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس

هوای تهران ناسالم برای گروههای حساس

انجمن پارسیان: انجمن پارسیان: بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوا هم اکنون بر روی عدد 103 یعنی ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، بنا بر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در بامداد امروز (جمعه ۶ آبان) باتوجه به عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته کیفیت هوا در بعضی مناطق در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار می گیرد. در طول روز به تدریج بر میزان تندی باد افزوده خواهد شد و پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهدنمود.
همین طور با رشد ناپایداری و وزش باد مؤثر از میزان غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند با افزایش نسبی ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت جمعه افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در پاره ای از مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.
فردا (شنبه ۷ آبان) نیز با شروع تردد خودرو ها در اولین روز هفته افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد پیش بینی می شود.
تقویت ناپایداری جوی و افزایش تندی باد در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گردوخاک در مناطق مستعد خصوصاً در جنوب و جنوب غربی شهر تهران و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت و با ادامه این شرایط جوی تا ساعات پایانی شنبه پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول مورد انتظار خواهد بود.
بنا بر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۸ و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.
آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت.
کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود؛ بر طبق این تقسیم بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروههای حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.
منبع:

1401/08/06
14:00:18
5.0 / 5
266
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum