رئیس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران خبر داد

اخطار به ۵ ساختمان ناایمن پایتخت

اخطار به ۵ ساختمان ناایمن پایتخت

به گزارش انجمن پارسیان، رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: دادستانی به یکی از دستگاه های دولتی فرصت یک ماهه برای ایمن سازی داده و قرار بر این شده که در صورت عدم اقدام، این دستگاه پلمپ شود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، مهدی عباسی با اشاره به اینکه گزارشی از شهرداری در مورد آمار ساخت و ساز غیر مجاز در تهران خواسته ایم که بر مبنای آنچه اعلام شده، این گزارش درحال تکمیل است، از اخطار به پنج ساختمان ناایمن اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر شده که این ساختمان ها هم در فرصت مناسب ایمن سازی لازم را انجام دهند.
وی در ارتباط با وضعیت ساختمان های ناایمن پایتخت هم اظهار داشت: دادستانی به یکی از دستگاههای دولتی فرصت یک ماهه داده و قرار بر این شده که اگر ساختمان مورد نظر در این یک ماه ایمن نشود توسط مراجع قضایی پلمپ شود که بر همین مبنا آن نهاد نسبت به مقاوم سازی اقدام نموده است.
به گفته رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران، با صاحبان تمام ۱۲۹ ساختمان ناایمن پایتخت در مناطق با حضور دادستانی جلسه برگزار شد و همه نسبت به تکالیف توجیه شدند که امیدواریم در جهت این تکالیف گام بردارند.
عباسی با اشاره به اینکه مسائل پیچیده ای در ایمن سازی وجود دارد، اظهار داشت: همچون این موارد میتوان به شرایط ساختمان، مسائل حقوقی، اختلاف مالکان و سرقفلی داران با مستأجران اشاره نمود که این موارد باید با تدبیر و درایت حل شود.
براساس گزارش سایت شهر، وی ضمن اشاره به تمهیدات پیشبینی شده برای ایمنی ساختمان ها تا ایمن سازی نهایی، اظهار نمود: اقدامات اولیه همچون استقرار کپسول های آتش نشانی، آزاد کردن پله های فرار و نصب راهنمای طبقات در این ساختمان ها در حال انجام می باشد.1401/08/16
10:03:43
5.0 / 5
199
تگهای خبر: حقوق , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum