مدیركل نوسازی استان بوشهر:

414 مدرسه در استان بوشهر تخریبی هستند

414 مدرسه در استان بوشهر تخریبی هستند

به گزارش انجمن پارسیان، بوشهر مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر اظهار داشت: ۱۷۰۰ کلاس درس در چارچوب ۴۱۴ مدرسه تخریبی و ۳۴۰ کلاس هم ناایمن در این استان وجود دارد.


ابراهیم احمدی چهارشنبه ۲۸ دی در بیست و چهارهمین همایش خیران مدرسه ساز استان بوشهر در پردیس بنت الهدی صدر دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: در جهت توسعه زیرساخت های آموزشی و تجهیز مدارس استان تلاشهای گسترده ای صورت گرفته است.
وی ضمن اشاره به وجود ۱۰ هزار و ۸۱۴ کلاس در قالب هزار و ۹۸۰ مدرسه در استان بوشهر بیان نمود: هزار و ۷۰۰ کلاس درس در قالب ۴۱۴ مدرسه تخریبی و ۳۴۰ کلاس هم ناایمن هستند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر از اجرای ۱۱۷ پروژه فعال و نیمه تمام آموزشی در استان اطلاع داد و خاطرنشان کرد: برای تکمیل و اجرای کامل این پروژه ها نیازمند کمک و همکاری خیران هستیم.
احمدی از جمع آوری کلاس های کانکسی استان تا مهرماه سال آینده اطلاع داد و بیان نمود: ۲۰ تا ۳۰ مدرسه سنگی با ملات نامرغوب در استان وجود دارد که تخلیه شده است.
وی ضمن اشاره به در دست ساخت بودن ۱۴۰ کلاس درس و ۲ سالن ورزشی در قالب ۳۴ پروژه آموزشی با اعتبار ۱۸۵ میلیارد تومان افزود: سهم خیرین مدرسه ساز استان بوشهر در این پروژه ها، ۸۵ میلیارد تومان است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر تصریح کرد: ۲۵۰ هزار دانش آموز استان بوشهر در هزار و ۹۸۰ آموزشگاه شامل هزار و ۴۸۶ مدرسه دولتی و ۴۹۴ مدرسه غیردولتی مشغول به تحصیل هستند.

۱۷۰۰ کلاس درس تخریبی در بوشهر وجود دارد
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر هم در این آیین اظهار داشت: توسعه زیرساخت ها و تجهیز فضاهای آموزشی یکی از ابعاد هندسه آموزش و پرورش است. از این رو ساخت مدرسه با تجهیزات استاندارد و کتب درسی پر محتوا و داشتن معلم توانمند در یک جامعه خیلی مهم می باشد.
وی اضافه کرد: نبود زیرساخت آموزشی مناسب، معلمان توانمند گرفتار چالش کرده است. ازاین رو ساخت مدرسه و تجهیز امکانات استاندارد، مسیر پیشرفت و تحقق تمدن یک کشور را فراهم می آورد.
امام جمعه بوشهر، از وجود ۱۷۰۰ کلاس تخریبی در استان بوشهر اطلاع داد و خاطرنشان کرد: چرا باید این همه امکانات و وجود صنایع بزرگ ثروت زا ۱۷۰۰ کلاس تخریبی در استان بوشهر وجود داشته باشد؟
رئیس شورای فرهنگی عمومی استان بوشهر تصریح کرد: حالا در این استان ۱۷۰۰ کلاس تخریبی وجود دارد که ۵۰۰ مورد آن مروبط به مرکز استان است؛ کلاس تخریبی در عسلویه کنار تاسیسات و صنایع بزرگ پسندیده نیست.
صفایی بوشهری با تاکید بر لزوم نوسازی کلاس های تخریبی در نقاط مختلف استان بوشهر عنوان کرد: کلاس های تخریبی شایسته این استان نیست که لازم است نهضت انتهای عمر کلاس های تخریبی در قالب پروژه سه تا ۴ ساله تدوین و اجرایی شود.

خیران مدرسه ساز، تجلی شعار "همه برای آموزش و پرورش" هستند
علی موحدی، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر هم در این آیین اظهار داشت: آموزش های غیر حضوری در دوران کرونا و تمرکز دشمن بر مدارس در اغتشاشات اخیر نشان داد که معلم، مدرسه و آموزش و پرورش باید در اولویت همه امور کشور و جامعه قرار گیرد.
وی افزود: برای تحقق شعار" همه برای آموزش و پرورش" باید دستگاه تعلیم و تربیت در اولویت تأمین و تزریق اعتبارات و اجرای برنامه ها و فعالیت ها قرار گیرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر خاطرنشان کرد: امیدواریم در دولت مردمی ایران قوی حضرت آیت الله رییسی و با مشارکت بیشتر دستگاههای اجرایی، شاهد کاهش مشکلات مدارس بویژه مدارس کم برخوردار باشیم.
موحدی تصریح کرد: پتروشیمی ها، گمرک، نیروگاه اتمی و شرکتهای بزرگ به مسئولیت های اجتماعی خود در مقابل آموزش و پرورش عمل کنند.


 

1401/10/28
15:16:07
5.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum