سفر وزیربهداشت به فارس

سفر وزیربهداشت به فارس

به گزارش انجمن پارسیان، فارس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفری با سفر به استان فارس، از زیرساخت های موجود، پروژه های درحال ساخت و نیمه تمام حوزه بهداشت و درمان شهرستان های داراب، زرین دشت، مهر و لامرد بازدید و شماری از طرح ها را در این مناطق کلنگ زنی یا افتتاح نمود.


دکتر بهرام عین اللهی در صدر هیئتی از معاونان و مدیران وزارت بهداشت و با همراهی معاون استانداری فارس و مسؤلان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همینطور نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، طی سفری یک روزه به استان فارس، از شهرستان های داراب، زرین دشت، لامرد و مهر، بازدید کرد و در جریان وضعیت خدمات رسانی مراکز درمانی، بهداشتی و پروژه های درحال ساخت و نیازمند تکمیل این شهرستان ها قرار گرفت.
عین اللهی در این سفر از بیمارستان امام موسی کاظم(ع) زرین دشت، مرکز خدمات جامع سلامت دبیران و شهر پیر، بازدید کرد و با بررسی روند خدمت رسانی، در مورد رفع نیازها و نقصان ها مواردی را متذکر شد.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، بیمارستان ۴۶ تخت خوابی حضرت امام موسی کاظم(ع) زرین دشت، با زیربنای ۶۵۰۰ مترمربع، سال ۱۳۸۹ آغاز راه اندازی شد و الان با وجود بخش های داخلی، اطفال، سی سی یو، جراحی، زنان و اتاق عمل و با جضور ۴پزشک عمومی و متخصصان زنان، داخلی، اعصاب و روان، ارتوپدی، جراح عمومی، اطفال، بیهوشی و مغز و اعصاب، به ۸۵ هزار نفر از جمعیت زیر پوشش این شهرستان خدمات درمانی عرضه می دهد.


پایش روند خدمت رسانی در مرکز خدمات جامع سلامت شهید درستکار شهر پیر
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سفر به فارس همینطور در ادامه بازدید از خدمات سلامت در شهرستان زرین دشت، با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت شهید درستکار شهر پیر، فرآیندهای ارائه ی خدمت در این مرکز را پایش کرد.
بازدید امروز وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مراکز عرضه خدمات سلامت در شهرستان زرین دشت، با حضور هیاتی از وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مرکز خدمات جامع سلامت شهید درستکار شهر پیر و بررسی خدمات این مرکز ادامه یافت.
بهرام عین اللهی، وزیر بهداشت در این بازدید با حضور در مرکز خدمات جامع سلامت شهید درستکار شهر پیر، ضمن بررسی امکانات و خدمات بخش های مختلف این مرکز، نحوه خدمت رسانی به مراجعان را در گفتگو با مسؤلان مرکز خدمات جامع سلامت شهر پیر، ارزیابی کرد.
وی همینطور ضمن دیدار و گفتگو با بیماران و همراهان، روند دریافت خدمات و میزان رضایتمندی آنان را جویا شد.
مرکز خدمات جامع سلامت شهید درستکار شهر پیر با زیربنای ۴۰۰ متر مربع و با حضور چهار پزشک، خدماتی مانند آزمایشگاه، سونوگرافی و دندانپزشکی را به جمعیتی بالغ بر ۱۴ هزار و ۳۰۰ نفر از مردم منطقه ارائه می دهد.
عین اللهی همینطور از مرکز خدمات جامع سلامت شهید شریعتی دبیران، از توابع شهرستان زرین دشت بازدید و روند عرضه خدمات سلامت به مردم این منطقه را بررسی کرد بود.
مرکز خدمات جامع سلامت شهید شریعتی دبیران با زیربنای ۵۰۰ مترمربع با چهار پزشک و عرضه خدماتی مانند آزمایشگاه، رادیولوژی، تسهیلات زایمانی و دندانپزشکی، هفده هزار و ۷۴۰ نفر از جمعیت منطقه را زیر پوشش قرار داده است.
بازدید از بیمارستان های امام موسی کاظم(ع) و امام علی(ع) زرین دشت
وزیر بهداشت همینطور با حضور در شهر زرین دشت، از بیمارستان حضرت امام موسی کاظم(ع) بازدید کرد و در جریان روند عرضه خدمات و امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی موجود در این مرکز قرار گرفت.
عین اللهی در ادامه از پروژه نیمه تمام بیمارستان حضرت امام علی(ع) بازدید و در حاشیه آن اعلام نمود: عملیات ساخت این پروژه ۱۶۰ تخت خوابی از سال ۹۰ شروع شده که خوشبختانه در سالهای اخیر پیشرفت بهتری داشته و الان به حدود ۵۳ درصد رسیده است.
او با اشاره به اینکه در مسافرت اخیر رئیس جمهور به فارس، حدود ۲۵۰ میلیارد تومان برای ساخت این پروژه تخصیص یافته که بخشی از آن تأمین شده است، اضافه کرد: امیدواریم با پیگیری انجام شده مابقی اعتبار این پروژه هم تامین گردد که در سال آینده شاهد افتتاح این پروژه پیشرفته باشیم که این امر سبب ارتقای خدمات درمانی می شود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، بازدید از مرکز درمان درحال ساخت جنت شهر، بررسی وضعیت عرضه خدمات در بیمارستان بعثت اشکنان، دیگر برنامه این سفر بود.
بیمارستان بعثت اشکنان با ۸۰ تخت مصوب و ۶۸ تخت فعال، دارای بخش هایی مانند اورژانس، اتاق عمل، سی سی یو، بستری داخلی، جراحی، اطفال، دیالیز، زایشگاه، رادیولوژی، داروخانه، آزمایشگاه، اکوکاردیوگرافی، تست ورزش و درمانگاه تخصصی است.
مرکز ناباروری لامرد افتتاح شد
یکی از برنامه های سفر وزیر بهداشت و هیئت همراه، افتتاح مرکز درمان ناباروری «IUI» بیمارستان "حاج محمود حاج حیدر" شهرستان لامرد بود که با حضور مسؤلان این شهرستان و نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی، انجام شد.
وزیر بهداشت در حاشیه این مراسم، برنامه جوانی جمعیت را جزو سیاست های مهم دولت سیزدهم و وزارت بهداشت برشمرد و اظهار داشت: در این خصوص مراکز درمان ناباروری در کشور درحال توسعه است که امروز شاهد افتتاح یکی از این مراکز پیشرفته در شهرستان لامرد هستیم.
عین اللهی ضمن اشاره به وجود چهار و نیم میلیون زوج نابارور در کشور، افزود: یکی از سیاست های مهم وزارت بهداشت جهت کمک به خانواده ها، گسترش مراکز درمان ناباروری در تمامی مناطق کشور است و تابحال نزدیک به ۶۰ مرکز ناباروری در کشور به راه افتاده است.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، مرکز درمان ناباروری شهرستان لامرد با متراژ ۲۰۰ متر مربع در بیمارستان "حاج حیدر" و با صرف دو میلیارد تومان هزینه با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بنیاد برکت، تجهیز شده و به بهره برداری رسید.


آغاز ساخت ۲۰ پانسیون پزشک در لامرد
بازدید از بیمارستان "محمود حاج حیدر" و آغاز عملیات ساخت ۲۰ واحد پانسیون پزشک شهرستان لامرد دیگر برنامه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مسافرت به فارس بود.
حاج حیدر، در تماسی تلفنی که عین اللهی با او داشت، وعده داد که در راه اندازی این پانسیون ها، سیستم بهداشت و درمان را یاری دهد.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، بیمارستان "حاج حیدر" شهرستان لامرد، به مساحت ۱۰۰ هزار متر مربع و زیربنای ۱۰ هزار و ۸۹۰ متر مربع، دارای بخش های اتاق عمل، ccu، nicu، icu، زایشگاه، بستری اطفال، داخلی، سی تی اسکن، ام آر آی، رادیولوژی و دیالیز است و الان پزشکان متخصص قلب و عروق، اطفال، مغز و اعصاب، جراحی مغز و اعصاب، زنان و زایمان و اورژانس، در این مرکز مستقر هستند.
افتتاح طرح توسعه بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا(س) مهر
وزیر بهداشت، در ادامه این سفر، شامگاه شنبه ۲۰ اسفند با حضور در شهرستان مهر، طرح توسعه بیمارستان فاطمه الزهرا(س) را افتتاح نمود.
این طرح شامل اضافه شدن بخش های اورژانس، آزمایشگاه، اتاق عمل و مراقبت های ویژه به آن مرکز درمانی است که با زیربنای هزار و ۴۴۰ متر مربع و اعتبار ۱۵ میلیارد تومان، به بهره برداری رسید.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، عملیات این پروژه سلامت محور سال ۱۳۸۶ شروع شد و الان پس از حدود ۱۵ سال به بهره برداری رسیده است.
افتتاح بیمارستان صدیقی در شهر گله دار دیگر برنامه ای بود که شامگاه ۲۰ اسفند، با حضور عین اللهی؛ وزیر بهداشت، مسؤلان علوم پزشکی شیراز و نماینده مردم و مسؤلان شهرستان های مُهر و لامرد، انجام شد.


منبع:

1401/12/21
10:38:38
5.0 / 5
209
تگهای خبر: آموزش , تخصص , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum