کاهش فقر تا سال ۲۰۵۰ احتمالا به ۲ درصد می رسد

کاهش فقر تا سال ۲۰۵۰ احتمالا به ۲ درصد می رسد

انجمن پارسیان: خراسان رضوی برمبنای پیش بینی مرکز توسعه جهانی نسبت افراد در فقر شدید در سراسر جهان ممکنست در سال ۲۰۵۰ به کمتر از ۲ درصد برسد.به نقل از ویفروم، طبق گزارش بانک جهانی هر کس با درآمد کمتر از ۲.۱۵ دلار در روز در فقر شدید قرار دارد و ریشه کنی فقر هدف اصلی اهداف توسعه پایدار سازمان ملل متحد است.

اطمینان از داشتن پول کافی برای رفع نیازهای اساسی خود همچون غذا، پوشاک و سرپناه، معیار مهم و یک هدف اصلی برای سیاستمداران و سیاستگذاران در سرتاسر جهان است. در سال ۲۰۱۹ حدود ۶۴۸ میلیون نفر در سرتاسر جهان در این وضعیت قرار داشتند و البته نرخ های فقر جهانی در طول همه گیری کووید ۱۹ افزایش پیدا کرده اما روند کلی اینست که درحال کاهش هستند.

در حالی که هدف توسعه پایدار که جهان را متعهد به پایان دادن به فقر شدید تا سال ۲۰۳۰ می کند، احیانا محقق نخواهد شد اما مطالعه جدید مرکز توسعه جهانی (CGD) پیشبینی می کند که نسبت افراد در فقر شدید در سرتاسر جهان در سال ۲۰۵۰ از حدود هشت درصد فعلی به کمتر از ۲ درصد خواهد رسید.

عوامل گوناگونی همچون بحران انرژی و بحران هزینه زندگی ترکیب شده اند تا چشم انداز اقتصادی را مبهم جلوه دهند و کمتر قطعی کنند و به فقیرترین افراد جامعه ضربه سختی بزنند.

چشم انداز اقتصاددانان ارشد مجمع جهانی اقتصاد بر تشدید تاثیر انسانی ناشی از بحران هزینه زندگی که فقر را بدتر می کند، اشاره دارد و بیان می کند که نیروهای درحال کار باید سال جاری به اوج خود برسند و به نظر می آید که پاسخ دهندگان به نظرسنجی تا حد زیادی موافق هستند و اکثریت (۶۸ درصد) گفتند که بحران تا آخر سال ۲۰۲۳ کمتر خواهد بود.

فقر به صورت مساوی میان قاره ها تقسیم نمی گردد. اغلب کسانی که در فقر شدید زندگی می کنند در جنوب صحرای آفریقا هستند؛ ۱۳ درصد از مردم این منطقه در سال ۱۹۹۰ در فقر شدید و در سال ۲۰۲۲ حدود ۶۲ درصد از آنان گرفتار فقر شدید بودند. مطالعه مرکز توسعه جهانی نشان داده است که نسبت افراد در فقر شدید از ۲۹ درصد در سرتاسر قاره آفریقا به هفت درصد کاسته می شود.

در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۷ درصد از جهان و حدود ۹ نفر از هر ۱۰ نفر در آفریقا و هند با کمتر از ۱۰ دلار در روز زندگی می کردند؛ نتایج این مطالعه نشان داد که که این سناریو به یک در پنج نفر در جهان، یک نفر از هر پنج نفر در هند و کمتر از نیمی از جمعیت آفریقا کاسته شده است.
1402/01/26
15:33:26
5.0 / 5
359
تگهای خبر: اطمینان , توسعه , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum