اجلاس نماز دانش آموزی تجلیل از ۷۰ فعال حوزه نماز

اجلاس نماز دانش آموزی تجلیل از ۷۰ فعال حوزه نماز

انجمن پارسیان: مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش از برگزاری اجلاس نماز دانش آموزی در روز پنج شنبه 21 اردیبهشت ماه با حضور فعالان اقامه نماز خصوصاً دانش آموزان منتخب استانهای سراسر کشور خبر داد و اظهار داشت که از  70 فعال اقامه نماز در این اجلاس تقدیر خواهد شد.


میکائیل باقری در گفت و گو با ایسنا، جزئیاتی از برگزاری اجلاس نماز دانش آموزی ارائه و اظهار داشت: این اجلاس در روز ۲۱ اردیبهشت در شیراز برگزار و از ۷۰ فعال حوزه اقامه نماز در زمینه های مختلف شامل ۳۰ دانش آموز، پنج معلم، پنج مربی پرورشی، پنج مدیر مدرسه، سه امام جماعت، سه مدرس آموزش خانواده، سه تن از اولیای دانش آموزان، سه خدمتگزار، سه عضو هیئت امنای مسجد، سه خیّر، سه نهاد و موسسه همکار و... تجلیل می شود.
وی ادامه داد: برنامه های اجلاس، دانش آموز محور است؛ البته باید اصرار کرد که این اجلاس به مفهوم پایان کارهای اقامه نماز در مدارس نیست، بلکه یک ریل گذاری برای سال آینده صورت می گیرد و الگوی کارهای سال آتی حوزه اقامه نماز در مدارس خواهد بود.
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش وپرورش درباره ی چگونگی برگزاری اجلاس نماز نیز اظهار داشت: اجلاس طی یک پروسه مشخص که از مهرماه سال جاری با عنوان «نور چشم» و مجموعه کارهای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سطح مدارس سراسر کشور برگزار شد، شکل گرفت.
باقری افزود: بر طبق کتاب ندای رحمت (۲) چهار فعالیت را با عناوین طرح «محراب» برای اقامه نماز جماعت دانش آموزان در مدارس، طرح «بهار بندگی» برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان دختر و پسر، طرح «سه میم» شرکت بیش از ۳۰۰۰ مدرسه در کشور در کارهای اقامه نماز و اجرای طرح پیوند منزل، مدرسه و مسجد و اجرای طرح «چون و چرا» با هدف برگزاری جلسات گفتمان های دینی برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز بین دانش آموزان در مدرسه تعریف کردیم.
وی افزود: در این فرایند، فعالان مختلف در عرصه اقامه نماز را شناسایی کردیم که در محورهای مختلف و در چهار سطح مدرسه، منطقه، استان و کشور معرفی و تجلیل می شوند.
منبع:

1402/02/20
08:12:10
5.0 / 5
267
تگهای خبر: آموزش , توسعه , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum