اخطار نارنجی آبگرفتگی معابر در شمال شرق کشور

اخطار نارنجی آبگرفتگی معابر در شمال شرق کشور

انجمن پارسیان: به گزارش انجمن پارسیان، سازمان هواشناسی کشور نسبت به آبگرفتگی معابر، خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در شمال خراسان رضوی براثر رگبار، رعدوبرق و بارش تگرگ اخطار داد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطار نارنجی رنگ از تشدید فعالیت سامانه بارشی، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و احتمال تگرگ برای امروز (۲ خرداد) در شمال خراسان رضوی اطلاع داد.

براثر این مخاطرات احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها و مسیل ها، آبگرفتگی معابر عمومی، برخورد صاعقه و برق گرفتگی، وزش باد شدید موقتی همراه با خیزش گردوخاک و کاهش دید وکیفیت هوا وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور برای کاهش صدمه های ناشی از این وضعیت جوی امتناع از هر گونه توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، اجتناب از هر گونه فعالیت کوهنوردی، جمع آوری دام ها از مراتع مرتفع و از حاشیه رورخانه ها و مسیل ها، آمادگی سازمان های امدادی جهت کمک به هرگونه خسارت و صدمه احتمالی، آمادگی شهرداری ها برای پاکسازی جوی ها و معابر عمومی را سفارش می کند.

به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، در اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیشبینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. اخطار نارنجی برای آماده باش دستگاههای مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1402/03/02
12:49:07
5.0 / 5
242
تگهای خبر: دستگاه , كشور , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum