قائم مقام بنیاد ملی نخبگان خبر داد؛

آخرین وضعیت جذب 5 هزار نخبه در دستگاه های اجرائی

آخرین وضعیت جذب 5 هزار نخبه در دستگاه های اجرائی

به گزارش انجمن پارسیان، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به مجوز استخدام 5 هزار نخبه در دستگاه های اجرائی اظهار داشت: پرونده 450 نفر از نخبگان به مرحله معرفی به دستگاهها رسیده و 550 نفر ارزیابی علمی شان انجام شده است.ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: هم اکنون مجوز استخدام ۵ هزار نفر از نخبگان در دستگاه های اجرائی از طرف سازمان اداری استخدامی صادر گردیده است.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان درباره ی مراحل جذب نخبگان در دستگاهها توضیح داد و اظهار داشت: ابتدا افراد باید اطلاعات خودرا در سامانه بنیاد ملی نخبگان بارگذاری کنند، سپس ارزیابی علمی صورت می گیرد و در صورت کسب امتیازات لازم وارد مرحله ارزیابی شغلی خواهند شد و بعد از آن وارد پروسه توانمندسازی (مرتبط با دستگاه ها) می شوند و بعد از دوره توانمندسازی در نهایت نخبگان به دستگاه های اجرائی معرفی خواهند شد.

وی افزود: هم اکنون از فراخوان سال قبل پرونده ۴۵۰ نفر از نخبگان به مرحله معرفی به دستگاهها رسیده و ۵۵۰ نفر ارزیابی علمی شأن انجام شده است و در مرحله توانمندسازی قرار دارند. برای افراد باقی مانده فوق طی ۱۰ روز آینده سامانه بنیاد فعال می شود و می توانند از شغل محل های معرفی شده انتخاب کنند. فراخوان جدید جذب نیز تا در نهایت ظرف دو یا سه هفته آتی اعلام می شود.

باقری مقدم اشاره کرد: دستگاهها شغل محل های خودشان را به ما اعلام نموده اند و ما آنرا بر روی سایت بارگذاری کرده ایم و افراد اطلاعات خودرا برای یک شغل محل بارگذاری می کنند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد: فرق فراخوان اول جذب در سال قبل و فراخوان دوم که به زودی اعلام می شود این است که سال قبل ابتدا فراخوان دادیم و پس از آن شغل محل به هزار نفر اختصاص دادیم در صورتیکه امسال برای ۴ هزار نفر باقی مانده، شغل محل ها اعلام شده است و افراد بر طبق شغل محل ها درخواست می دهند.
وی اشاره کرد: بیشترین تعداد نخبگان جذب شده در سازمان توسعه بنادر بوده است.


منبع:

1402/04/28
20:16:07
5.0 / 5
214
تگهای خبر: توسعه , دستگاه , سایت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دوستان انجمن پارسیان
انجمن پارسیان Parsian Forum