معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم مطرح كرد

اتحادیه ها و انجمن های علمی مکمل نظام آموزشی و تربیتی در دانشگاه ها

اتحادیه ها و انجمن های علمی مکمل نظام آموزشی و تربیتی در دانشگاه ها

به گزارش انجمن پارسیان، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: اتحادیه ها و انجمن های علمی دانشجویی کشور، مکمل نظام آموزشی و تربیتی ما در دانشگاه ها هستند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سجاد محمدعلی نژاد در آیین افتتاحیه نخستین رویداد هم اندیشی فناورانه دبیران اتحادیه ها و انجمن های علمی دانشجویی کشور در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، اظهار نمود: یکی از اهداف برگزاری این رویداد، بررسی چگونگی استفاده از ظرفیتهای موجود برای اقدامات فناورانه در دانشگاه ها توسط انجمن های علمی است. طی ۴ ماه اخیر یکی از دغدغه های ما این بوده که برخی ظرفیتهای موجود در حوزه فناوری کشور را به پله ای برای انجمن های علمی تبدیل نماییم تا بتوانند از آن در راه اهداف خود و فناورتر کردن فضاهای دانشگاهی اطرافشان استفاده نمایند.
وی ادامه داد: اقدامات این انجمن ها مکمل نظام آموزشی و تربیتی ما در دانشگاه ها است. موفقیت بعد از فارغ التحصیلی احتیاج به مهارت های بسیاری دارد که امکان دارد خیلی از آنها در قالب درسی دانشجویان نباشد.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، خاطرنشان کرد: مهارت هایی مانند حل مسئله و حرکت در راه شغلی با استفاده از کارآفرینی همچون این مهارت ها است، اما چنین نیازهایی در نظام آموزشی ما به دانشجویان آموزش داده نمی شود و آموزش های رسمی ما کفاف آنها را نمی دهد. ازاین رو کسری های نظام آموزشی باید توسط انجمن های علمی شناسایی و برطرف شود.
محمدعلی نژاد افزود: بنابراین ضروری است ۵۴ پارک علم و فناوری و ۱۲ هزار واحد فناور که ۱۲۰ هزار نفر اشتغال فناورانه بوجود آورده اند، درهای خویش را جهت استفاده بیشتر از ظرفیت دانشجویان دانشگاه ها بازتر کنند. تلاش ما اینست که چنین ظرفیت هایی را در اختیار دانشجویان و انجمن های علمی دانشجویی قرار دهند و از آن در راه مورد اشاره بهره مند شوند. از طرفی تلاش می شود از برخی رویدادهای خاص دانشجویان که فضای فناورانه داشته باشد، با هدف تقویت این نوع نگاه حمایت شود. رویدادهایی که به تربیت نیروی متخصص مورد نیاز شرکتهای حاضر در پارک های علم و فناوری می پردازند هم مشمول این حمایت ها می شوند.
وی ادامه داد: هدف این رویداد افزایش تعامل میان این دو بخش، رشد کسب وکارهای فناورانه، آشنایی با تجارب مراکز رشد و واحدهای فناور و همینطور آشنایی با صنایع بزرگی همچون فولاد مبارکه است.
به نقل از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم تصریح کرد: شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نخستین و تنها شهرک در کشور است که چند پارک فناوری را در ذیل خود دارد و می تواند بعنوان مرجعی از فناوری به این حوزه کمک نماید.1402/11/17
09:20:24
5.0 / 5
200
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum