ایجاد دبیرخانه توسعه زنجیره ارزش مواد برای جلوگیری از خام فروشی

ایجاد دبیرخانه توسعه زنجیره ارزش مواد برای جلوگیری از خام فروشی

انجمن پارسیان: دبیرخانه توسعه زنجیره ارزش مواد (Mat-Chain) به همت ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته در دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز به کار کرد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، دبیرخانه توسعه زنجیره ارزش مواد (Mat-Chain) به همت ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته در دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز به کار کرد.
این دبیرخانه بمنظور تکمیل و توسعه زنجیره ارزش محصولات دارای پتانسیل اقتصادی در کشور می خواهد با برگزاری رویدادها و برنامه های ملی و همرسانی بازیگران اصلی فناوری کشور، شامل دانشگاهیان، دانش بنیان ها، صنایع، نهادهای دولتی و سرمایه گذاران، اهداف خودرا محقق سازد.
دکتر میلانی دبیر ستاد توسعه فناوری مواد و ساخت پیشرفته با اشاره به شروع به کار این دبیرخانه عنوان کرد: ایران از منابع خدادادی طبیعی بسیاری برخوردارست اما هم اکنون بخش اعظم مواد استخراج شده بصورت خام یا نیمه خام درحال صادرات است. قابل توجه است که تحریم ها اثر بیشتری بر فروش محصولات خام دارند و با تبدیل آنها به موارد باارزش تر علاوه بر تولید ثروت بیش از مقدار ثابت استخراج می توان بصورت موثرتری تحریم ها را بی اثر کرده و صادرات دانش بنیان را گسترش داد.
وی همین طور اشاره کرد: ما به سبب شرایط راهبردی جغرافیایی و دسترسی سهل به برخی منابع فرصت های بخصوصی داریم. با بهره گیری از این فرصت ها و تبدیل محصولاتی مانند فرآورده های پتروشیمی، صنایع فولادی و مواد معدنی به محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر و توسعه صنایع پایین دست این محصولات، می توان علاوه بر اشتغال زایی سبب ارزآوری بیشتر برای کشور شد.1403/04/09
12:12:45
5.0 / 5
6040
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum