لباس های نوآورانه ورزشکاران ژاپنی در مسابقات المپیک 2024 پاریس

لباس های نوآورانه ورزشکاران ژاپنی در مسابقات المپیک 2024 پاریس

به گزارش انجمن پارسیان، تیم اعزامی کشور ژاپن به مسابقات المپیک پاریس که بزودی برگزار می شود، لباس هایی با پارچه هایی خاص می پوشند که خاصیت جالب توجهی دارد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، در بازی های المپیک تابستانی پاریس ۲۰۲۴، ورزشکاران ژاپنی مقرر است نوع خاصی از لباس های نوآورانه را بپوشند.
این لباس ها که با پارچه های جدید و پیشرفته ساخته شده اند، می توانند جلوی تصویربرداری فروسرخ(مادون قرمز) را بگیرند، چون که این فناوری می تواند لباس های زیر یا نقاط خصوصی بدن را آشکار کند.
این پارچه نوآورانه از ترکیب چند ماده تخصصی ساخته شده است که در جذب نور در طیف فروسرخ عالی عمل می کنند.
قابل ذکر است که معمولاً در طول بازی های المپیک، دوربین های فروسرخ نصب شده در مکانهای مختلف می توانند به صورت بالقوه تصاویری خصوصی و همراه با فضولی از ورزشکاران زن بگیرند که باعث نارضایتی آنان است.
این پارچه جدید که بوسیله ی یک شرکت سازنده تجهیزات ورزشی ژاپنی بنه نام میزونو(Mizuno) ساخته شده است، حاوی ماده ای است که نور را در طیف فروسرخ جذب می کند. ازاین رو لباس هایی که با این پارچه ساخته شده اند در زیر نور مرئی و فروسرخ، تقریبا کاملا مات می مانند.
پارچه جدید در جذب نور عالی است
این پارچه جدید دارای موادی تخصصی است که در جذب نور در محدوده فروسرخ عالی عمل می کند.
به قول شرکت میزونو، نوآوری در طراحی و پردازش این پارچه، پایه اساسی عملکرد ورزشی مورد انتظار از محصولات لباس ورزشی میزونو را ورزشکاران فراهم می آورد و علاوه بر این، محافظت در مقابل عکاسی غیرقانونی فروسرخ را هم عرضه می دهد.
این شرکت اظهار داشت که به دنبال حل مشکل عکاسی غیرقانونی با انتخاب پارچه ها و موادی است که نور مرئی را مسدود می کنند و در عین حال عملکرد مطلوب را تضمین می کنند. با این وجود، این رویکرد تاکنون به اندازه کافی مبحث عکاسی فروسرخ را شامل نمی شد.
پارچه ای جدید برای کاهش عکاسی غیرقانونی فروسرخ
شرکت میزونو در همین راستا پروژه تحقیق و توسعه جدیدی را با هدف صریح حفاظت از ورزشکاران در مقابل عکاسی غیرقانونی و غیر اخلاقی راه اندازی نمود که این پارچه مسدودکننده طیف فروسرخ تازه توسعه یافته نتیجه مستقیم همین تلاش است.
به قول این شرکت، استفاده از این پارچه مسدودکننده فروسرخ جدید در لباس های ورزشی می تواند به کاهش تعداد ورزشکارانی که قربانی عکاسی غیرقانونی فروسرخ می شوند، کمک نماید.
شکایت ورزشکاران در سال ۲۰۲۰
در سال ۲۰۲۰، ورزشکاران بعد از آنکه دیدند تصاویر آنان که با دوربین های فروسرخ گرفته شده با زیرنویس های غیر اخلاقی در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است، به کمیته المپیک ژاپن شکایت بردند.
کازویا تاجیما یکی از اعضای تیم توسعه میزونو اظهار داشت: استفاده از این پارچه توسط ورزشکاران، جامعه را آگاه می کند که عکاسی غیر اخلاقی غیر قابل قبول است و تصمیم ما برای کار بر روی این نوع پارچه در زمانی گرفته شد که دیدیم این دوربین های فروسرخ به صورت فزاینده ای درحال رایج شدن هستند.
این پارچه پیشگامانه نتیجه تلاش مشترک بین شرکت سومیتومو متال ماینینگ(Sumitomo Metal Mining) متخصص در مواد کاربردی، شرکت پرینتینگ(Printing) پیشرو در فناوری مواد کامپوزیت و شرکت میزونو متخصص در توسعه البسه ورزشی و طراحی محصولات ورزشی است.
منبع:

1403/04/11
15:04:30
5.0 / 5
136
تگهای خبر: بازی , تخصص , توسعه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum