خداحافظی ژاپن با فلاپی دیسک

خداحافظی ژاپن با فلاپی دیسک

به گزارش انجمن پارسیان، آژانس دیجیتال این کشور همه سیستم های قدیمی خود به جز یک مورد را کنار گذاشته است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، فلاپی دیسک ها امکان دارد مانند یادگاری از زمان های باستانی کامپیوتر به نظر برسند، اما هنوز مکانها و حتی دولت هایی در جهان وجود دارند که از آنها برای اجرای اساسی ترین عملکردها استفاده می نمایند. ژاپن اما دیگر یکی از آن کشورها نیست.
آژانس دیجیتال ژاپن روز چهارشنبه اعلام نمود استفاده از فلاپی دیسک های قدیمی را برای کار با سیستم های کامپیوتری دولتی حذف کرده است.
به نقل از رویترز، تنها سیستمی که هنوز وجود دارد و احتیاج به استفاده از فلاپی دیسک دارد، یک سیستم محیطی است که بر بازیافت خودرو نظارت می کند. تارو کنو(Taro Kono) وزیر دیجیتال در اطلاعیه ای اعلام نمود: ما در روز ۲۸ ژوئن در جنگ فلاپی دیسک پیروز شدیم!
آژانس کنو جنگ صلیبی خود ضد فناوری کامپیوتر ی دوران دهه ۹۰ را در سال ۲۰۲۲ فورا بعد از انتصابش در آژانس دیجیتال شروع کرد. حدود ۱۹۰۰ سازمان دولتی ژاپن از فلاپی دیسک و سایر فناوری های قدیمی مانند دستگاههای فکس، سی دی و مینی دیسک استفاده می کردند.
او خطاب به ۲.۵ میلیون فالوور خود در ایکس با فلاپی دیسک کرد.
البته، ژاپن تنها کشوری نیست که مدت ها بعد از آنکه سایر دنیا به سمت اشکال کارآمدتر ذخیره سازی داده ها رفتند، به دیسک های فلاپی متکی بود. ارتش ایالات متحده هنوز از فلاپی دیسک های هشت اینچی برای کار با سیستم فرماندهی و کنترل خودکار استراتژیک خود(SACCS) که یک سیستم کامپیوتری متعلق به دهه ۱۹۷۰ است که کدهای پرتاب هسته ای را دریافت می کرد و پیام های اضطراری را به مراکز نظامی و منابع میدانی ارسال می کرد، استفاده می کرد... وزارت دفاع در نهایت در سال ۲۰۱۹ این سیستم را حذف نمود.
منبع:

1403/04/15
18:27:03
5.0 / 5
100
تگهای خبر: بازی , دستگاه , دیجیتال , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum