چهاردهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به دی سال 97 موكول شد

چهاردهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی به دی سال 97 موكول شد

انجمن پارسیان: اصفهان- چهاردهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی سال آینده با تغییراتی برگزار می گردد همچون اینكه زمان برگزاری آن بر خلاف روال سال های گذشته كه در اردیبهشت بود به دی موكول شده است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، چهاردهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و چهارمین دوره طرح ملی' كسب و كار دانشجویی' دی سال آینده توسط شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در بلوار دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.
پایگاه اینترنتی جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی اعلام نمود: زمان برگزاری این جشنواره به علت برگزاری كنفرانس بین المللی 'پارك های علم و فناوری و مناطق نوآوری' (IASP 2018) توسط این شهرك و هماهنگی حداكثری جشنواره شیخ بهایی با سیاست ها و برنامه های منطقه ویژه علم و فناوری اصفهان از اردیبهشت 97 به دی همان سال منتقل شد.
سی و پنجمین كنفرانس جهانی 'پارك های علم و فناوری و مناطق نوآوری' از دوم تا پنجم سپتامبر 2018 برابر با یازدهم تا چهاردهم شهریور 1397 برای اولین بار به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و توسط شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در كلانشهر اصفهان برگزار می شود.
جشنواره ملی شیخ بهایی از سال 83 هر سال از جانب شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان با هدف ترویج و توسعه فن آفرینی، خلاقیت و نوآوری، معرفی فن آفرینان بعنوان موتور حركت و توسعه اقتصاد دانش بنیان و تولید فضای تعامل در بین فعالان عرصه های مختلف فن آفرینی با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می گردد.
از آنجا كه شیخ بهاء الدین محمد عاملی متخلص به شیخ بهایی از مفاخر بزرگ جهان اسلام و منشاء خدمات پرارزش علمی، فرهنگی و عمرانی در ایران بوده برای زنده نگه داشتن یاد او، این جشنواره به 'شیخ بهایی' نامگذاری شده است.
این جشنواره در 2 بخش اصلی مسابقه ای و غیر مسابقه ای برگزار می گردد كه بخش مسابقه ای جشنواره شامل قسمت های طراح كسب و كار آزاد، المپیاد طرح كسب و كار دانشجویی، فن آفرینان و فرصت های سرمایه گذاری است.
بخش غیر مسابقه ای جشنواره ملی شیخ بهایی هم شامل نمایشگاه، تالارمذاكره وسمینارهای آموزشی است.
علاقه مندان برای كسب اطلاعات بیشتر درباره جشنواره به پایگاه اینترنتی http: //www.shtf.ir رجوع كنند.
حدود 40 پارك علم و فناوری و 176 مركز رشد فناوری در ایران وجود دارد كه در این مراكز بیش از چهار هزار و 400 واحد فناورانه فعالیت می نمایند.
در زمان حاضر حدود 500 شركت دانش بنیان در شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان فعال است.
این شهرك كه با هدف حمایت و هدایت شركت های دانش بنیان تولید شده، دارای 10 مركز رشد فناوری و 2 پارك علم و فناوری است كه پارك شیخ بهایی به بهره برداری كامل رسیده و پارك ابوریحان در حال احداث و تكمیل است.
ت/3011 / 6022 خبرنگار: آسیه معینی - انتشار دهنده: عمادی


1396/11/17
15:33:05
5.0 / 5
4545
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum