عرضه ی نانوكامپوزیتی برای افزایش طول عمر باتری

عرضه ی نانوكامپوزیتی برای افزایش طول عمر باتری

انجمن پارسیان: تهران-شركت سورون تكنولوژی (Surwon Technology) موفق به عرضه ی نانوكامپوزیتی برای ساخت باتری شده است كه طول عمر باتری را بالا می برد.


به گزارش روز یكشنبه گروه علمی ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری، با توسعه ی تلفن های هوشمند نوآوری هایی در حوزه ی باتری انجام شده اما هنوز كارایی باتری ها در حد پایینی قرار دارد مصرف كنندگان در طول یك دهه ی گذشته تغییر جدی در سبك زندگی خود شاهد بوده اند، به صورتی كه این فناوری های هوشمند امكان كنترل بسیاری ادوات را از طریق دور فراهم نموده است و این در شرایطی است كه باتری به پاشنه آشیل تلفن های همراه تبدیل گشته و طول عمر و ظرفیت این باتری ها هنوز رشد قابل توجهی متناسب با نیاز كاربران نداشته است.
سورون تكنولوژی (Surwon Technology) یكی از شركت های نوآور است كه روی توسعه ی باتری های یون لیتیم كار می كند و این شركت با عرضه ی فناوری جدیدی موفق به افزایش دو برابری طول عمر باتری های یون لیتیم شده است، این دستاورد برای شركت های تولیدكننده ی باتری كه با تقاضای افزایش عمر باتری از جانب مصرف كنندگان روبرو هستند بسیار جذاب است.
چالش اصلی تمام شركت های درگیر در حوزه ی انرژی، تولید باتری ها با عمر بالا است و شركت سورن تكنولوژی با استفاده از گرافن اقدام به بهبود كارایی باتری ها كرده است و در این مسیر امكان دستكاری الكتریكی باتری ها در مقیاس اتمی امكان پذیر شده است.
فناوری یون لیتیم یكی از مهمترین فناوری ها برای تولید باتری است و از گرافن برای تقویت ساختار آند استفاده شده است، به صورتی كه این فناوری منجر به افزایش الاستیسیته و انعطاف پذیری باتری ها شده است.
استفاده از گرافن باعث می گردد تا صدمه وارد شده به آند در حین فرآیند شارژ و دشارژ به حداقل برسد و با افزایش خواص كششی ساختار اتمی آند، هدایت الكتریكی باتری بهبود یابد و كامپوزیت مورد استفاده از پایداری بیشتری برخوردار شود.
9031**1440


1396/12/06
13:55:19
5.0 / 5
5032
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت , فناوری , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum