حفظ حریم خصوصی، اولویت فیسبوك می گردد

حفظ حریم خصوصی، اولویت فیسبوك می گردد

انجمن پارسیان: تهران - خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه از بروكسل گزارش داد كه شبكه اجتماعی فیسبوك تغییراتی را در زمینه حریم خصوصی افراد اعمال می كند تا امكان كنترل بیشتر كاربران بر اطلاعات شخصی شان در این شبكه فراهم گردد.


برپایه این گزارش، این شبكه فهرست جدیدی را به لیست گزینه های خود می افزاید تا كاربران بتوانند محتویات پیام های ارسالی خویش را بازنگری و حذف كنند. گزینه جدید همینطور زمینه دانلود اطلاعات و انتقال آن به سرویس دیگری را برای كاربران مهیا می كند.
شبكه اجتماعی فیس بوك اخیرا درگیر رسوایی بزرگی در زمینه افشای اطلاعات شده، امری زیان مالی بالایی را برای این شبكه به بار آورده است.
در همین حال، «ارین ایگان» و «اشلی برینگر» دو تن از مقام های مسئول فیس بوك در پستی نوشتند: هفته گذشته نشان داد كه ما به فعالیت بیشتری برای عملی كردن سیاست هایمان و كمك به مردم برای پی بردن به نحوه فعالیت فیس بوك و گزینه هایی كه در مورد اطلاعات شان در اختیار دارند، نیاز داریم.
این دو مقام تاكید كردند: علاوه بر برنامه های اعلام شده از جانب مدیر عامل فیس بوك در خصوص جلوگیری از سواستفاده از شبكه، تقویت سیاست ها و تسهیل شرایط برای كاربران به منظور غیرفعال كردن اپ هایی جهت استفاده از اطلاعاتشان، در هفته های پیش رو گام های بیشتری برای فراهم كردن زمینه كنترل بیشتر مردم بر حریم خصوصی خود بر می داریم.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، یك شركت تحلیل داده ها با عنوان «كمبریج آنالیتیكا» كه با ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریكا همكاری داشته، به حفظ بخشی از اطلاعات كاربران فیس بوك بعد از قول به حذف آن، متهم و فعالیت اش به حال تعلیق در آمده است.
شركت كمبریج آنالیتیكا اطلاعات كاربران را از یك اپلیكیشن فیس بوك كه قرار بود ابزاری در زمینه تحقیقات روان شناختی باشد، دریافت كرده در حالیكه این شركت از مجوز لازم برای دستیابی به این اطلاعات برخوردار نبوده است. حدود 270 هزار كاربر این اپ را دانلود و اطلاعات شخصی شان را با آن سهیم كرده اند.
طبق اعلام فیس بوك، شركت كمبریج آنالیتیكا در سال 2015 تائید كرد كه این اطلاعات را از بین برده، اما فیس بوك گزارش هایی دریافت كرده در خصوص اینكه همه این اطلاعات حذف نشده است.
شبد**اروپام**9109**1379


1397/01/09
11:07:44
5.0 / 5
4765
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum