سرپرست دانشگاه خوارزمی خبرداد؛

ساخت اولین شهر سلول های بنیادی، راه اندازی دوره پلاسمای پزشكی

ساخت اولین شهر سلول های بنیادی، راه اندازی دوره پلاسمای پزشكی

انجمن پارسیان: سرپرس دانشگاه خوارزمی راه اندازی دوره پلاسمای پزشكی، ساخت اولین شهر سلول های بنیادی و راه اندازی شركت های دانش بنیان را بعضی از برنامه های دانشگاه خوارزمی در آستانه صد سالگی برشمرد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، عبدالرحیم نوه ابراهیم بامداد امروز در نشست مطبوعاتی كه در دفتر ریاست دانشگاه خوارزمی برگزار گردید برنامه های صدمین سال تاسیس این دانشگاه را برشمرد.
راه اندازی دوره «پلاسمای پزشكی»
وی ادامه داد: دانشگاه خوارزمی برای پاسخگویی به نیازهای ملی هم فعالیت های ویژه و گسترده ای داشته. در حوزه فیزیك، رشته میان رشته ای «پلاسمای پزشكی» را راه اندازی كرده است كه این برای نخستین بار است كه در كشور تاسیس شده است.
راه اندازی شرك های دانش بنیان و مراكز رشد
سرپرست دانشگاه خوارزمی اضافه كرد: همینطور مراكز رشد و شركت های دانش بنیان در این دانشگاه تاسیس شده كه برنامه این شركت ها، این است كه نیاز جامعه را شناسایی كرده و در جهت آن گام بردارند.
ساخت اولین شهر سلول های بنیادی
وی به تاسیس «شهر سلول های بنیادی» در واحد كرج این دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: ۶۰ هكتار زمین برای تولید این شهر سلولی اختصاص داده شده است. همینطور این دانشگاه جزء ۵ دانشگاهی بود كه در حوزه اكتشافات نفتی با شركت ملی نفت ایران همكاری می كند.
دانشگاه خوارزمی دانشگاهی جامعه محور و پاسخگو
سرپرست دانشگاه خوارزمی تصریح كرد: دانشگاه ما یك دانشگاه جامعه محور و پاسخگو است و همینطور مروج فرهنگ ایرانی اسلامی بوده و متخصصان متعهد زیادی تربیت كرده و به جامعه تحول داده است.

1397/01/27
15:58:00
5.0 / 5
5515
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum