آمریكا و انگلیس، مسكو را به حمله سایبری متهم كردند

آمریكا و انگلیس، مسكو را به حمله سایبری متهم كردند

انجمن پارسیان: تهران – نهادهای امنیتی آمریكا و انگلیس روز دوشنبه در اقدامی كم سابقه و با صدور بیانیه مشترك، روسیه را به فعالیت های مخرب سایبری با استفاده از شبكه ای از كامپیوتر های واسطه متهم كردند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، این بیانیه به صورت مشترك از جانب وزارت امنیت داخلی و آژانس تحقیقات فدرال آمریكا (اف.بی.آی) و هم مركز ملی امنیت سایبری انگلیس انتشار یافته است.
در این بیانیه مشترك ادعا شده است: بازیگران دولتی روسیه از روترهای هك شده برای تدارك حمله های «مرد میانی» با هدف فعالیت های جاسوسی و استخراج اطلاعات بهره برده و سپس دسترسی خود به شبكه ی قربانی را، احیانا با هدف زمینه سازی برای عملیات های تهاجمی آینده، حفظ می كنند.
حمله مرد میانی در علم سایبری، نوعی استراق سمع است كه در جریان آن، فرد مهاجم روی پیام های رد و بدل شده در یك شبكه خصوصی نظارت كرده و آن ها را مطابق میل خود تغییر می دهد.
بیانیه مشترك نهادهای امنیتی دو كشور در شرایطی منتشر می گردد كه پیش از این هم «دانا وایت» سخنگوی وزارت دفاع آمریكا (پنتاگون) مدعی «افزایش دوهزار درصدی» فعالیت كمپین اطلاع رسانی سایبری مسكو بعد از حمله ائتلاف سه كشور غربی به سوریه شده بود.
نهادهای امنیتی آمریكا به صراحت دولت روسیه را به دست داشتن در هك سرورهای حزب دمكرات در جریان رقابت های انتخاباتی و كوشش برای جهت دهی به روند انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این كشور متهم می كنند.
«رابرت مولر» رئیس پیشین اداره تحقیقات فدرال آمریكا (اف.بی.آی) هم اكنون هدایت تحقیقات در رابطه با پرونده روسیه را برعهده دارد؛ پرونده ای كه در ماه های گذشته بارها در عرصه سیاسی این كشور جنجال آفرین شده است.
شبس ** 9386 *1488 **


1397/01/28
14:41:58
5.0 / 5
4932
تگهای خبر: تحقیقات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum