مردم با جذابیت های علم نجوم آشنا می شوند

مردم با جذابیت های علم نجوم آشنا می شوند

انجمن پارسیان: انجمن نجوم ایران برنامه های نجومی را به مناسبت روز نجوم در گنبد مینا برگزار می نماید.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، سیدمصطفی امام دبیر برگزاری هفته نجوم و عضو انجمن نجوم ایران اظهار داشت: روز جهانی نجوم بر مبنای اهله ماه تعیین می گردد كه معمولا در ماه آوریل برگزار گردد.
وی اضافه كرد: طبق مصوبه هیئت مدیره انجمن نجوم ایران، هفته نجوم در سال ۱۳۹۷ از روز ۳۱ فروردین تا ۶ اردیبهشت برگزار می شود و روز آغازین این هفته (جمعه ۳۱ فروردین) بعنوان روز نجوم تعیین شده است.
دبیر برگزاری هفته نجوم ادامه داد: در همین راستا طبق برنامه ریزی هایی كه شده مقرر است به مناسبت هفته جهانی نجوم كه مصادف با ۳۱ فروردین (۲۰ آوریل) است برنامه هایی برای آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم برگزار گردد.
وی با اشاره به اینكه این برنامه ها در مورد نجوم در هر قشر سنی است، تصریح كرد: برنامه های هفته جهانی نجوم هر ساله با هدف آشنایی اقشار جامعه با واقعیت ها و جذابیت های علم نجوم برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینكه غرفه هایی با همكاری دانشگاه ها و سازمان های مردم نهاد (NGO) دایر می شود، اضافه كرد: این غرفه ها با مبحث نجوم كودك، نجوم رصدی، كار با ابزار نجومی و تلسكوپ، عكاسی نجومی، پرسش و پاسخ نجومی و مبارزه با خرافات و... اطلاعاتی را به مردم علاقه مند عرضه می كند.
امام اظهار داشت: دانشگاه های امیركبیر، خواجه نصیر، انجمن نجوم، گنبد مینا در برگزاری این مراسم سهیم هستند.

1397/01/31
21:11:39
5.0 / 5
4900
تگهای خبر: دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum