رییس اتاق بازرگانی البرز:

حضورایران درنمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات خاورمیانه كمرنگ است

حضورایران درنمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات خاورمیانه كمرنگ است

انجمن پارسیان: كرج-رییس اتاق بازرگانی البرز حضور فعال بخش تولید و خدمات كشور در بزرگترین نمایشگاه بین المللی فناوری اطلاعات خاورمیانه (جیتكس) را ضروری دانست و اظهار داشت: این حضور هم اكنون كم رنگ است.


رحیم بنامولایی در ششمین نشست كمیته آی تی اتاق بازرگانی البرز، اظهار داشت: در صورت مساعدت دولت برای حضور پررنگ بخش خصوصی در این نمایشگاه، گام مهمی در تجارت خارجی كشورمان برداشته خواهد شد.
وی از نمایشگاه جیتكس (GITEX) بعنوان یكی از مشهورترین نمایشگاه های فناوری اطلاعات نام برد كه هر سال دوبار در فصول بهار و پاییز در دبی با شركت تجار و سایر بازدیدكنندگان از سراسر جهان برگزار می گردد.
رییس پارلمان بخش خصوصی البرز اظهار داشت: صدها شركت از سراسر جهان جدیدترین محصولات خویش را در این نمایشگاه معرفی و عرضه می كنند، بنا براین در صورت حضور فعال ما در این نمایشگاه بستر برای بازار یابی و توسعه صادرات كشور مهیا خواهد شد.
بنامولایی اظهار داشت: در صورت برخورداری از حمایت مالی دولت، تولید فناوری جی تكس در اتاق بازرگانی البرز را در دستور كار قرار خواهیم داد.
وی از نمایشگاه بین المللی جیتكس بعنوان بزرگ ترین جشنواره كامپیوتر و آی سی تی در خاورمیانه نام برد و برحضور فعال توانمندی های صنعت ایران دراین نمایشگاه تصریح كرد.
**دبیرخانه شورای گفتگو مكانی مناسب برای طرح چالش های اقتصادی
بنامولایی در ادامه اظهاراتش دبیرخانه شورای گفت و گو را مكانی مناسب و كار آمد برای طرح مشكلات و تنگنا های اقتصادی ذكر كرد و اظهار داشت: این دبیرخانه در نشستهای كارشناسی مشكلات را بررسی و جهت اتخاذ تصمیم در سطح استان و ملی تا حصول نتیجه تحت پیگیری قرار می دهد.
وی با اشاره به تشكیل جلسات اقتصاد مقاومتی تصریح كرد: در این نشست ها ارگانهای ذیربط بایستی همراه با ارائه آمار و ارقام، از عملكرد و فرایند ها هم صحبت نمایند تا مشخص شود برای بالا بردن رضایت مردم چه موانع و فرایند كاری حذف و چه راهكارهایی اجرایی شده است.
وی تصریح كرد: اتاق بازرگانی به نحوی برنامه ریزی نموده است تا هر مشكلی در یك نشست تخصصی ویژه و با دعوت از سازمان مربوطه مطرح و برای رفع آن اقدام گردد.
**بازدید سفرا از نمایشگاه توانمندی های صنعت البرز در دستور كار قرار گرفت
وی اظهار داشت: با هدف توسعه صادرات، برنامه ریزی برای دعوت از سفرای كشورهای مختلف جهت بازدید از نمایشگاه دایمی توانمندی های تولیدی و صنعتی اتاق بازرگانی استان را در دستور كار قرار داده ایم.
بنامولایی اضافه كرد: هفته گذشته سفیر لهستان در تهران در بازدید از این نمایشگاه شگفت زده شد و ابراز علاقمندی كردگام های موثری را برای توسعه روابط تجاری با استان البر بردارد.
او همینطور به برنامه ریری برای بازدید دانش آموزان، دانشجویان و پرسنل و پژوهشگران شركت های دانش بنیان استان از نمایشگاه دایمی توانمندی های تولیدی و صنعتی استان اطلاع داد و اظهار داشت: این بازدیدها هم از ماه جاری با هدف تقویت ایده ها و شكو فایی استعداد در بحث تولید و صنعت آغاز می گردد.
وی اضافه كرد: اگر می خواهیم برای كشور ارز آوری تولید و به سمت تحقق شعار امسال هدایت شویم، باید انگیزه تمایل به دانش فنی و تولید را در فرزاندانمان تقویت نماییم.
وی تصریح كرد: علمی كه ثروت تولید نكند ثمربخش نخواهد بود، ضمن آنكه ثروت هم باید علم را به خدمت بگیرد تا گذر توسعه پایدار در جامعه هموار شود.
** اقتصاد آزاد با نگاه بومی بستر ساز تولید رقابت سالم
رییس پارلمان بخش خصوصی البرز همینطور پیروی از اقتصاد آزاد با نگاه بومی و داخلی را حركتی در جهت تولید رقابت سالم عنوان نمود و اظهار داشت: باید قیمت ها بر مبنای درجه بندی كالا و با عنایت به نیاز و درخواست مشتری توسط صاحبان صنایع تعیین شود و دولت ضمن فاصله گرفتن از مقوله قیمت گذاری مسئولیت بسیار حساس و خطیر نظارت بر عرضه و تقاضا را عهده دار شود.
7411/1535


1397/02/05
19:25:37
5.0 / 5
4497
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دبیرخانه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum