ساخت خانه در 48 ساعت

ساخت خانه در 48 ساعت

انجمن پارسیان: تهران- معماران ایتالیایی با استفاده از یك چاپگر سه بعدی بتن، موفق شدند در عرض 48 ساعت یك خانه 100 متری بسازند.


به گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از روزنامه دیلی میل، این ساختمان كه توسط محققان شركت معماری CLS Architects در ایتالیا تولید شده است، نخستین ساختمان از نوع خود به حساب می آید زیرا قطعات آن را می توان از هم جدا و دوباره آنها را در محل دیگری بر هم سوار كرد.
محققان برای ساخت این خانه از یك چاپگر سه بعدی بتن استفاده كردند كه بر یك پایه متحرك قرار گرفته است.
دیوارهای ملاتی سریع خشك شونده این ساختمان تنها در عرض 24 ساعت ساخته می شوند كه این زمان به اندازه قابل توجهی كمتر از چهار هفته زمانی است كه دیوارهای معمولی بتنی برای خشك شدن به آن نیاز دارند.
این خانه متشكل از 35 قطعه است كه هر كدام در عرض 60 تا 90 دقیقه چاپ شدند و بدین سان كل این خانه تنها در عرض 48 ساعت چاپ شد.
این خانه یك طبقه دارای 100 متر مربع زیربنا، دیوارهای منحنی، اتاق نشیمن، اتاق خواب، آشپزخانه و حمام است.
مهندسان این خانه را كه با استفاده از یك ملات خاص ساخته اند كه سریع خشك می شود، 'نقطه عطفی' برای ساخت و ساز با چاپ سه بعدی توصیف كرده اند.
با این حال محققان ایتالیایی كه در این پروژه همكاری داشتند، چیزی در مورد هزینه ساخت این خانه عنوان نكردند و آن را تنها تلاشی برای امكان سنجی و اثبات مفهوم این پروژه ذكر كردند.
آنها با اشاره به اینكه این خانه را می توان در هر مكان و حتی در كره ماه هم ساخت گفتند، روزی از چاپ این خانه می توان برای تولید یك محله در ماه و سكنی دادن به ساكنان آن بهره برد.
علمی**2038**1368


1397/02/08
10:19:04
5.0 / 5
5414
تگهای خبر: علم , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum