كردستان صاحب نخستین سامانه هوشمند شهر الكترونیك می گردد

كردستان صاحب نخستین سامانه هوشمند شهر الكترونیك می گردد

انجمن پارسیان: سنندج - نخستین سامانه هوشمند شهر الكترونیك كردستان توسط گروه خدمات بازرگانی كوباك و با استفاده از تكنولوژی های نوین در آینده ای نزدیك در این استان راه اندازی می گردد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، گروه خدمات بازرگانی كوباك در نظر دارد با استفاده از تكنولوژی نوین در حوزه الكترونیك و نرم افزار در منطقه كردستان كارآفرینی تولید كند.
برنامه این گروه بازرگانی این است كه پتانسیل های موجود در زمینه دستاوردهای نوین را احیا و زمینه اشتغالزایی جوانان منطقه و حتی استان های همجوار را فراهم آورد.
در این شركت محدودیتی برای جذب نیروهای متخصص در زمینه های آی تی و نرم افزار ندارد و الان برای 12 نفر بصورت مستقیم و 20 نفر هم بصورت غیرمستقیم اشتغالزایی كرده است.
این شركت توانسته است برای پیشبرد درست و اصولی برنامه های خود سرمایه گذاری خارجی جذب نماید و بنا دارد نیروهای خویش را به بیش از یك هزار نفر برساند.
برنامه اصلی گروه خدماتی و بازرگانی كوباك اینكه خدمات شهری و حتی فراتر از آن كشوری و بین المللی در جهت راحت تر زندگی كردن شهروندان عرضه نماید.
یكی از برنامه ای این گروه خدماتی برای عرضه خدمات شهری به شهروندان طراحی سامانه هوشمند درخواست خودرو(تاكسی آنلاین) است.
مدیرعامل شركت خدمات بازرگانی كوباك و كارآفرین حوزه آی تی در كردستان روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با بررسی ها و تحلیل های انجام شده در زمینه سامانه شهر الكترونیك به این نتجیه رسیدیم كه بهترین راه برای استارت و شروع این پروژه راه اندازی سامانه تاكسی آنلاین است.
محمد فتحی اضافه كرد: اپلیكیشن كوباك نخستین اپلیكیشنی است كه زمینه ای فوق العاده قدرتمند برای آینده دارد و چیزی كه روی این نرم افزار مشاهده می شود، بحث خدمت تاكسی آنلاین است.
وی با اشاره به اینكه تمامی خدمات این نرم افزار هم برای مسافر و هم برای راننده كاملا مجانی است، اظهار نمود: نخستین شعار كوباك این است كه رانندگان نخستین شركای تجاری ما هستند و به عقیده ما راننده ای كه خدمت حمل و نقل به شهروندان عرضه می دهد پتانسیل هایی دارد كه خود از آن بی اطلاع بوده و دیگران هم تابحال به آن توجه نكرده اند.
مدیرعامل شركت خدمات بازرگانی كوباك اضافه كرد: به رانندگانی كه وارد سیستم ما می شوند این نوید را می دهیم كه لازم نیست در سیستم كوباك هزینه پرداخت كنند بلكه با بهره گیری از این ایده و فكر می توانند درآمدی فراتر از سیستم حمل و نقل رایج داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه كوبك فرهنگ سلامت خرید را به شهروندان عرضه می دهد، خاطرنشان كرد: برای ورود به این سیستم از رانندگانی ثبت نام می گردد كه توانمند بوده و با حوزه های نرم افزاری و آی تی آشنایی داشته باشند.
فتحی با اشاره به اینكه نخستین خدمت مجانی ما همین تاكسی آنلاین است، اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر است خدمت های خود در این سامانه را به 20 مورد افزایش دهیم.
به گفته وی، این فرمول ها بررسی شده و با تغییر پارامتر در نقطه های مختلف دنیا جواب می دهد و بصورت دقیق و عملی در ایران و عراق مورد بررسی قرار گرفته و جواب داده است.
فتحی اضافه كرد: سیستم ما كاملا هوشمند است و حتی برای حوزه پشتیبانی تلاش شده فردی كه وارد سیستم می گردد برپایه منطق منطقه خودمان باشد و از هیچ جایی كپی برداری نشده باشد.
این كارآفرین همینطور به سرمایه گذاری در این سیستم اشاره نمود و اظهار داشت: سرمایه گذاری كه جذب این مورد شده هیچ تخصصی در حوزه تكنولوژی ندارد و بازگشت سرمایه هم از سود شركت در آینده تامین خواهد بود.
وی در ادامه یكی دیگر از خدمات این سامانه را در حوزه پیام رسانی اعلام نمود و خاطرنشان كرد: اپلیكیشن ما بسیار قدرتمند و از پیام رسان هایی كه هزینه های هنگفتی برای آن می شود، بسیار قوی تر و قدرتمندتر است.
فتحی با اشاره به اینكه نخستین وارد شدگان به شهر الكترونیكی كوباك متخصصان و سپس اهالی رسانه خواهند بود، اضافه كرد: در بحث اقتصادی هدف ما این است كه خدماتی ارزان و بدون دغدغه به مردم عرضه نماییم.
7348/9102


1397/02/15
11:25:31
5.0 / 5
5089
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum