وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

اجرای دولت الكترونیك از فساد اقتصادی جلوگیری می كند

اجرای دولت الكترونیك از فساد اقتصادی جلوگیری می كند

انجمن پارسیان: كاشان- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان عزم دولت بر اجرای راهبردی دولت الكترونیك اظهار داشت: با استفاده از این ظرفیت، جلوی فساد در حوزه اقتصاد گرفته می گردد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، ' محمدجواد آذری جهرمی' چهارشنبه شب در نشست با نخبگان و جوانان اردستان در سالن ورزشی كوثر این شهرستان با اشاره به پیشرفت كشور در فناوری اطلاعات، بیان كرد: هم اكنون یك هزار و 246 شهر كشور به نسل چهارم پهنای باند تلفن همراه متصل شده است، شمار مشتركان تلفن همراه از مرز 57 میلیون نفر گذشته و40 هزار روستای كشور هم از تلفن و از امكانات مخابراتی برخوردار می باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور با اشاره به اینكه كنش های سیاسی در ایران، فضای مجازی را بزرگ كرد، خاطرنشان كرد: نباید از انگیزه و احساسات جوانان سوء بهره برد و از آنان برای نردبان ترقی دیگران بهره گیری شود بلكه باید بر مطالعه، اطلاعات، علم و دانش جوانان افزوده شود.
وی یادآوری كرد: راه اندازی شبكه اینترنت داخلی به معنای سیم خاردار كشیدن دور كشور نیست چون قطع ارتباط با جهان و استفاده از تجربه 7 میلیارد نفر بهتر و اثرگذارتر از 80 میلیون نفر داخل كشور است.
آذری جهرمی از ایجا د زیر ساختهای لازم برای اجرایی كردن زیست بوم توسعه اشتغال در اردستان هم اطلاع داد و اظهار داشت: این شهرستان دارای ظرفیتهای فراوان نیروی انسانی تحصیل كرده علمی، اقتصادی و فنی است كه می توان با بهره گیری از آنها در این منطقه كار آفرینی كرد.
وی تصریح كرد: می كوشیم با هماهنگی مدیریت استان در كنار دانشگاه و ظرفیت گردشگری زیست بوم توسعه اشتغال كه دغدغه همه جوانان است را اجرایی نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: هم اكنون دو رویكرد استخدام و كارآفرینی در زمینه اشتغال در كشور وجود دارد كه باید تلاش شود جوانان به جای مصرف كننده به تولید كننده تبدیل شوند.
وی یادآوری كرد: مردم شریف ایران هشت سال جنگ تحمیلی و 40 سال تهدید و تحریم های سخت را تجربه كردند، پیشرفت های بزرگی در كشور بدست آوردند و هم اكنون ایران از بسیاری كشورهای منطقه جلوتر است.
آذری جهرمی همینطور تصریح كرد: در مبحث هسته ای هم پیشرفت كرده ایم بنابراین این پیشرفت ها را نباید فراموش نكنیم و فقط دولت ها را زیر سوال ببریم، زیرا با این كار دشمن شاد می گردد.
وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات به منظور افتتاح طرحهای مخابراتی و شركت در آیین بزرگداشت سالگرد شهدای هفتم تیر به شهرستان اردستان سفر كرده است.
همچنین عصر امروز با حضور آذر جهرمی 37 طرح مخابراتی با صرف هزینه ای افزون بر 73 میلیارد ریال در اردستان به بهره برداری رسید.
شهرستان اردستان با افرون بر 42 هزار نفر جمعیت در 118 كیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.
7431/6136 / 1339


1397/04/07
13:18:20
5.0 / 5
4388
تگهای خبر: توسعه , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum