در حاشیه اینوتكس 2018 انجام شد؛

امضای تفاهم نامه پارك فناوری پردیس و WPT لهستان

امضای تفاهم نامه پارك فناوری پردیس و WPT لهستان

انجمن پارسیان: تهران -در آخرین روز از هفتمین نمایشگاه بین‎المللی نوآوری وفناوری (inotex2018)، تفاهم نامه ای بین پارك فناوری پردیس و پارك WPT لهستان با هدف گسترش همكاری های مشترك به امضا رسید.


به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از پارك فناوری پردیس، امین رضا خالقیان مدیر كل ارتباطات و امور بین الملل پارك فناوری پردیس در ارتباط با این تفاهم نامه اظهار داشت: پارك WPT یكی از بزرگترین و معتبرترین پارك های لهستان است كه به لحاظ نوع فعالیت شباهت بسیاری با پارك فناوری پردیس دارد و همین شباهت می‎تواند در برقراری ارتباط بین شركت های ایرانی و لهستانی بسیار موثر باشد بخصوص اینكه به علت حضور لهستان در اتحادیه اروپا می‎توانیم از این طریق با سایر كشورهای اروپایی هم ارتباط برقرار نماییم.
به گفته خالقیان این تفاهم نامه بلندمدت كه برای 5 سال اعتبار دارد زمینه ساز همكاری های گسترده ای در حوزه فناوری است و حاصل یك سال بررسی و تحقیق و مذاكره مداوم است.
هدف از انعقاد این تفاهم نامه 5 ساله، تبادل فناوری بین شركت های ایرانی و شركت های لهستانی و راه اندازی پروژه های مشترك و تاسیس شركت های همكار است. یكی دیگر از اهداف این تفاهم نامه استفاده هر دو پارك فناوری ایران و لهستان از تجربیات یكدیگر و كشف فرصت های تازه برای همكاری است.
خالقیان در ادامه توضیح داد: می خواهیم رویدادهای مشتركی را با پارك فناوری لهستان در آینده پایه ریزی نماییم و بر مبنای آن بتوانیم در حیطه بین المللی از پتانسیل های موجود در حوزه فناوری و نوآوری و ارتباط با دیگر كشورها بهره مند شویم.
یكی از مهمترین دستاوردهای این تفاهم نامه همكاری بین شركت های ایرانی و لهستانی است.خالقیان در این باره توضیح داد: ما امیدواریم كه در سال های آینده بعضی از شركت های ایرانی بتوانند دفاتر فروش و همكاری مشترك خویش را در لهستان تاسیس كنند. از دیگر دستاوردهای این تفاهم نامه انتقال دانش و تجربه بین این دو كشور خواهد بود. ما تلاش داریم برند ایران را بعنوان كشوری كه در بعضی از حوزه های فناوری صاحب عنوان است به دنیا بشناسانیم و از هجمه تبلیغاتی كه در مجامع بین المللی ضد ایران شكل گرفته است؛ بكاهیم.
او معتقد است: خیلی از شركت های خارجی علاقمند به همكاری با ایران هستند اما در این شرایط كه موانعی از جانب آمریكا برای كشورهای اروپایی شكل گرفته است ما همچنان تلاش داریم با شركت هایی كه مایل به همكاری و استقاده از این پتانسیل هستند ارتباط برقرار نماییم. خالقیان افزود: طی مذاكرات لهستانی ها همواره از وجود جوانان نخبه و با استعداد ایرانی تعجب كرده اند چونكه در كشورهای دیگر این شوق و این استعداد كمتر دیده می گردد و این خود یك سرمایه عظیم برای ماست.
هیات اعزام شده از جانب پارك فناوری لهستان هم فرصت همكاری با ایران را غنیمت دانسته است و امیدوار هستند بتوانند در قالب این همكاری به یك سود دو سویه دست پیدا كنند.
هفتمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری كه از 14 تا 16 تیرماه در نمایشگاه تخصصی شهرداری تهران برگزارشده است میزبان تعدادی از پارك های فناوری خارجی است كه با هدف معرفی دستاوردهای دانشمندان و استارت آپ های ایرانی و انتقال دانش به این نمایشگاه دعوت شده اند.
1836**1440


1397/04/18
15:03:30
5.0 / 5
4945
تگهای خبر: شركت , فناوری , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum