رییس دانشگاه صنعتی شریف:

مسایل امنیت ملی تحت الشعاع ملاحظات سیاسی قرار نگیرد

مسایل امنیت ملی تحت الشعاع ملاحظات سیاسی قرار نگیرد

انجمن پارسیان: تهران- رییس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به ادعاهای بعضی از رسانه ها طی روزهای اخیر در خصوص بازدید گروهی از بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از مراكز علمی كشور اظهار داشت: نباید مسایل در رابطه با امنیت ملی تحت الشعاع ملاحظات سیاسی و جناحی قرار گیرد.


دكتر محمود فتوحی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا تصریح كرد: برای پاسخگویی به اینگونه سوالات مراجع قانونی تعریف شده ای ازقبیل شورای عالی امنیت ملی دركشور وجود دارد كه مسوولیت سیاستگذاری و تصمیم گیری در مورد ارتباط با نهادهای بین المللی نظیر آژانس انرژی اتمی را بر عهده دارند.
وی با اظهار تاسف از برخی اظهارات غیر مسوولانه افراد غیر مسوول در بعضی دانشگاه ها، تصریح كرد: نباید مسایل در رابطه با امنیت ملی تحت الشعاع ملاحظات سیاسی و جناحی قرار گیرد و در اذهان مردم شبهه تولید كند.
دكتر فتوحی افزود: ایرادی ندارد كه همه نظرهایشان را در فضای آزاد دانشگاه بیان كنند، اما در هر شرایط مواظبت از منافع ملی باید اولویت نخست همگان باشد.
رییس دانشگاه صنعتی شریف اضافه كرد: هرگونه اطلاع رسانی در این موارد باید صرفا با استفاده از روابط عمومی دستگاه های ذی ربط و دانشگاه صورت گیرد.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم امروز در حاشیه مراسم چهلمین روز درگذشت حجت الاسلام و المسلمین دكتر احمد احمدی در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد خبر بازدید بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از دانشگاه ها، اظهار داشت: این بحث مربوط به شورای عالی امنیت ملی كشور است، اما از زمانی كه من این مسئولیت را بر عهده گرفته ام چنین اتفاقی نیفتاده و بازرسی از دانشگاه ها صورت نگرفته است.
دكتر منصور غلامی اظهار داشت: مسئول تعیین حد و حدودهای امنیتی، شورای عالی امنیت ملی است و دانشگاه ها متولی تحقیق هستند و در تحقیقات علمی برای خود محدودیت خاصی تعریف نمی كنند، مگر اینكه این تحقیقات در تعارض با منافع ملی قرار بگیرد.
علمی**9187**1440


1397/04/27
13:35:59
5.0 / 5
5081
تگهای خبر: تحقیقات , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum