فرماندار عجب شیر خواهان تولید مركز رشد در این شهرستان شد

فرماندار عجب شیر خواهان تولید مركز رشد در این شهرستان شد

انجمن پارسیان: مراغه - فرماندار عجب با اشاره به اینكه تولید مركز رشد در شهرستان از ضروریات علمی است اظهار داشت: دستگاه های اجرایی مسئول برای تولید انگیزه بیشتر در نخبگان و همینطور راه اندازی این مركز بیشتر تلاش كنند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، عادل اصغر پور روز یكشنبه در همایش ایده ها و نوآوری های شهرستان عجب شیر اضافه كرد: تولید انگیزه و اولویت های تشویقی در نخبگان و افرادی كه داری ایده و استعدادهای درخشان هستند در اولویت برنامه های دستگاه ها قرار گیرد.
وی با اشاره به حمایت همه جانبه از تولید مركز رشد در عجب شیر، اظهار داشت: تولید بسترهای مناسب جهت حضور نخبگان در تولید پارك فناوری می تواند كمك زیادی به توسعه دانش های علمی و تخصصی كند.
وی اضافه كرد: تولید تعامل بین دولت، انجمن های مردمی و نخبگان در هم اندیشی های علمی و فناوری سبب توسعه و پیشبرد اهداف علمی در عجب شیر می گردد.
وی با اشاره به وجود استعدادهای كم نظیر و نخبه پرور در عجب شیر، خاطرنشان كرد: بیشتر از یك سال از افتتاح پارك علم و فناوری در شهرستان عجب شیر نمی گذرد ولی در طول این سال، توسعه چشمگیری در این حوزه صورت گرفته است.
اصغرپور همكاری دانشگاه آزاد واحد عجب شیر و خیرین را در تولید مركز رشد در شهرستان ضروری عنوان نمود و اضافه كرد: نظر به وجود استعدادهای درخشان و پتانسیل های لازم در عجب شیر بسترهای لازم جهت توسعه روز افزون مراكز رشد و فناوری علم در این شهرستان مناسب می باشد.
فرماندار شهرستان عجب شیر همینطور با اشاره به اهمیت دانشگاه ها اضافه كرد: دانشگاه ها بعنوان مركز تحقیق و پژوهش و علمی و فرهنگی مهد نوسازی اجتماع هستند و در واقع دانشگاه ها محلی هستند كه در آن افكار و اندیشه های نو، دانش و معرفت نو و تكنولوژی نشر می یاب.
اصغرپور اظهار داشت: پشتیبانی از ایده های جدید، طرح های دانش بنیان و استفاده از علوم جدید در تولیدات داخلی می تواند در تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و فعالیت های دولت تدبیر و امید برای افزایش كیفیت و كمیت كالاها هم بسیار اثرگذار باشد.
شهرستان عجبشیر دارای دو بخش به نام های مركزی شامل دهستان های دیزجرود غربی و خضرلو و قلعه چای شامل دهستان های دیزجرود شرقی و كوهستان و دو نقطه شهری به نام های عجبشیر و جوان قلعه و 49 آبادی است.
این شهرستان با حدود 71 هزار نفر جمعیت در98 كیلومتری جنوب غربی تبریز، مركز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7485


1397/05/08
21:59:50
5.0 / 5
4336
تگهای خبر: توسعه , دانشگاه , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum