بهبود علایم اوتیسم با استفاده از عینك هوشمند

بهبود علایم اوتیسم با استفاده از عینك هوشمند

انجمن پارسیان: تهران- محققان دانشگاه استنفورد برنامه جدیدی را برای عینك هوشمند گوگل توسعه دادند كه كودكان اوتیسمی را در تشخیص احساسات اطرافیان بر مبنای حالات چهره آن ها یاری می كند.


به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری اسوشیتدپرس، این برنامه می تواند با اسكن چهره افراد، 8 حالت اصلی چهره شامل شادی، اندوه، عصبانیت، نفرت، تعجب، ترس، بی تفاوتی و تحقیر را تشخیص دهد.
نرم افزار یاد شده با استفاده از صدها هزار تصویر از چهره افراد حالت های مختلف را آموزش داده است و حالت چهره افرادی را كه كودك اوتیسمی با آن ها تعامل می كند، تشخیص داده و احساس آن ها را برای كودك نمایش می دهد.
محققان این برنامه را با كمك 14 كودك مبتلا به اوتیسم در یك بازه زمانی شش هفته ای آزمایش كردند. هر یك از كودكان سه نوبت در هفته به مدت 20 دقیقه از این برنامه بهره برد و 12 نفر از این كودكان بعد از به كارگیری برنامه، بهبود معنا داری را در میزان برقراری تماس های چشمی نشان دادند. بهبود وضعیت شش نفر از این كودكان به اندازه ای بود كه جایگاه آن ها را در طبقه بندی شدت بیماری تغییر داد.
اوتیسم یك اختلال عصبی است كه عملكرد مغز را تحت تاثیر قرار می دهد. این معلولیت رشدی معمولا در سه سال اول زندگی به صورت كامل آشكار می گردد. معمولا این سه سال اول، دوره طلایی قلمداد می گردد و چنانچه در این دوره مربیان و والدین كودك عارضه را شناسایی كنند و در صورت درمان و رسیدگی، می توان كودك را به مدرسه فرستاد و مهارت های زیادی را به او آموخت.
علمی **9259*2017


1397/05/14
12:18:37
5.0 / 5
4491
تگهای خبر: توسعه , دانشگاه , علم , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum