مدیر دفتر الگوسازی بنیاد ملی نخبگان:

توانمندسازی قابلیت های نخبگان كشور در دستور كار قرار دارد

توانمندسازی قابلیت های نخبگان كشور در دستور كار قرار دارد

انجمن پارسیان: یاسوج- مدیر دفتر تكریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: توانمندسازی قابلیت های نخبگان كشور با جدیت در دستور كار این بنیاد قرار دارد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، محسن شاه رضایی روز چهارشنبه در اولین همایش تكریم و الگوسازی از نخبگان كهگیلویه و بویراحمد در یاسوج تصریح كرد: تحقق چنین امر مهمی سبب اثرگذاری هر چه بیشتر این افراد در جامعه می گردد.
وی اضافه كرد: نسل جوان بعنوان نیروهای انسانی فعال و آینده ساز كشور از افراد نخبه الگو و سرمشق بگیرند.
مدیر دفتر تكریم و الگوسازی بنیاد ملی نخبگان بیان كرد: كتاب زندگی نخبگان كشور و اقدام های آنان برای دستیابی به موفقیت تهیه و بین مردم و بخصوص نسل جوان توزیع شود چونكه در الگوسازی نقش مؤثری خواهد داشت.
شاه رضایی عنوان كرد: برگزاری همایش های تكریم و الگوسازی از نخبگان در استان ها اقدامی پرارزش در جهت شناسایی و معرفی بیش از پیش این افراد به مردم است.
وی اظهار داشت: اعلام قدردانی از نخبگان كشور و جلب مشاركت مردم برای رفع مشكلات آنان از دیگر اهداف برگزاری این همایش ها خواهد بود.
كارآفرین برتر كشور در حوزه گیاهان دارویی و مدیرعامل شركت دارویی زردبند یاسوج هم اظهار داشت: فعالیت این شركت از سال 1373 شروع شد و هم اینك هم افزون بر 100 نفر به صورت مستقیم در آن مشغول به كار هستند.
وحید گرجی تصریح كرد: شركت زردبند دانش بنیان بوده و محصولات تولیدی آن هم علاوه بر ایران در كشورهای مختلف دنیا مصرف می گردد.
وی اضافه كرد: صفت محرومیت هیچگاه زیبنده كهگیلویه و بویراحمد نیست چونكه مواهب خدادادی متعددی دارد.
كارآفرین برتر كشور در حوزه گیاهان دارویی و مدیرعامل شركت دارویی زردبند یاسوج بیان كرد: كار، تلاش، فعالیت و پشتكار مردم كهگیلویه و بویراحمد در جهت ارزآوری، درآمدزایی و كمك به توسعه پایدار این استان به كار گرفته شود تا از محرومیت فاصله بگیرد.
گرجی عنوان كرد: استفاده بهینه از ظرفیت ها و قابلیت های چشمگیر كهگیلویه و بویراحمد علاوه بر جبران عقب ماندگی های این استان می تواند آن را به الگویی در زمینه محرومیت زدایی برای مردم دیگر نقاط كشور تبدیل كند.
وی اظهار داشت: مسئولان شركت زردبند یاسوج آماده عرضه تجارب ارزشمند خود به سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی حوزه گیاهان دارویی در كهگیلویه و بویراحمد هستند و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نمی گردد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار كهگیلویه و بویراحمد هم اظهار داشت: پشتیبانی از بحث مهم سرمایه گذاری در این استان منجر به ارزآوری، درآمدزایی، تولید اشتغال و توسعه پایدار استان می گردد.
جعفر گوهرگانی تصریح كرد: استفاده از توان سرمایه گذاران بومی و غیربومی كهگیلویه و بویراحمد در تمامی عرصه ها بخصوص كشت، پرورش و فرآوری گیاهان دارویی ضرورتی انكارناپذیر است.
وی اضافه كرد: بستر لازم برای تولید و راه اندازی صنایع مشابه در كنار شركت زردبند یاسوج توسط متولیان امر و دستگاه های اجرایی مربوطه فراهم گردد چونكه تأثیر بسزایی در كاهش نرخ بیكاری استان خواهد داشت.
گوهرگانی بیان كرد: عملیات اجرایی دهكده گیاهان دارویی كهگیلویه و بویراحمد در هفته دولت امسال آغاز شود تا محصولات آن در آینده ای نزدیك فرآوری و به دست مردم استان و دیگر نقاط كشور برسد.
رئیس بنیاد نخبگان كهگیلویه و بویراحمد هم اظهار داشت: بخشی از وظایف و رسالت های بنیاد نخبگان این استان تقدیر از فعالیت های افراد نخبه و ترویج فرهنگ نخبه پروری است.
سید حمدالله اكوانی تصریح كرد: در همین راستا هم اولین همایش تكریم و الگوسازی از نخبگان كهگیلویه و بویراحمد به همت بنیاد نخبگان این استان و با مشاركت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی یاسوج برگزار گردید.
وی اضافه كرد: برنامه های دیگری هم در حوزه های مختلف تا آخر امسال در كهگیلویه و بویراحمد برگزار می گردد و انتظار می رود كه دستگاه های اقتصادی، علمی و فرهنگی استان هم در حد توان همكاری و مشاركت كنند.
رئیس بنیاد نخبگان كهگیلویه و بویراحمد بیان كرد: این بنیاد برای كمك به توسعه روزافزون استان 2 مبحث را در اولویت برنامه های خود قرار داده كه شامل شناسایی و پشتیبانی از متقاضیان راه اندازی شركت های دانش بنیان و اعطای جوایز علمی و پژوهشی به مشاهیر حوزه صنعت، كارآفرینی و فعالان اقتصادی می باشد.
اكوانی عنوان كرد: كهگیلویه و بویراحمد هم اینك دارای چهار شركت دانش بنیان است و استان در این زمینه رتبه آخر كشور را دارد.
گیاه شناس و رئیس ستاد گیاهان دارویی كهگیلویه و بویراحمد هم اظهار داشت: این استان به علت شرایط خاص جغرافیایی رویشگاه و زیستگاه بخش عمده ای از گونه های گیاهی كشور است.
عزیزالله جعفری تصریح كرد: كهگیلویه و بویراحمد 2 هزار و 200 گونه گیاهی از مجموع هفت هزار و 500 گونه گیاهی موجود در ایران را دارد و بنابراین هم همواره مورد توجه گیاه شناسان كشور بوده است.
وی با اشاره به اینكه گیاهان موجود در كهگیلویه و بویراحمد كاربردهای متعددی دارند كه یكی از آنها جنبه دارویی است، اضافه كرد: كشور دارای یك هزار گونه گیاه دارویی است كه 475 گونه از آنها در این استان وجود دارد.
گیاه شناس و رئیس ستاد گیاهان دارویی كهگیلویه و بویراحمد بیان كرد: با عنایت به عوارض سوء داروهای شیمیایی گرایش مردم كشور و این استان به سمت مصرف داروهای گیاهی رو به افزایش است.
جعفری عنوان كرد: هم اینك تنها پنج درصد از داروهای تولیدی در كشور منشأ گیاهی دارد و 95 درصد مابقی هم شیمیایی است.
وی اظهار داشت: گیاهان دارویی كهگیلویه و بویراحمد در صورت فرآوری لازم می تواند سبب توسعه روزافزون این استان و درآمدزایی بیشتر برای آن شود.
جعفری اظهار داشت: سند توسعه گیاهان دارویی كهگیلویه و بویراحمد تا افق سال 1404 تهبه شده كه بزودی هم وارد فاز عملیاتی می گردد.
وی تصریح كرد: این سند تا هفته آینده نهایی و به دستگاه های اجرایی كهگیلویه و بویراحمد كه در رابطه با بحث گیاهان دارویی هستند ابلاغ خواهد گردید.
جعفری اضافه كرد: اجرای این سند منجر به تحولات گسترده در حوزه گیاهان دارویی كهگیلویه و بویراحمد می گردد.
وی بیان كرد: كهگیلویه و بویراحمد تنها استان كشور است كه تابحال سند گیاهان دارویی را تهیه و تدوین كرده است.
رئیس دانشگاه یاسوج هم اظهار داشت: كهگیلویه و بویراحمد با وجود كوچك بودن دارای قابلیت های مختلف در زمینه های مختلف همچون گیاهان دارویی است.
احمد عریان تصریح كرد: لازم است كه كهگیلویه و بویراحمد به لحاظ اقتصادی توانمند شده و پسوند محرومیت از روی نام آن برداشته شود.
وی اضافه كرد: پیوند بین صنعت و بخش خصوصی با دانشگاه در كهگیلویه و بویراحمد عامل توسعه و آبادانی همه جانبه آن خواهد شد و چنین باوری باید بین مسئولان اجرایی، جامعه دانشگاهی، تولیدكنندگان و فعالان اقتصادی استان نهادینه شود.
رئیس دانشگاه یاسوج بیان كرد: ارتباط محدود صنعت و دانشگاه در كهگیلویه و بویراحمد یك نقیصه مهم بر سر راه توسعه این استان و تبدیل علم به ثروت است كه باید بزودی برطرف شود.
عریان عنوان كرد: كشت، پرورش و فرآوری گیاهان دارویی در كهگیلویه و بویراحمد همراه با مطالعات، بررسی ها و كار كارشناسی لازم باشد و دانشگاه یاسوج هم آماده هرگونه همكاری در این زمینه است.
وی اظهار داشت: رساله های دانشجویی در كهگیلویه و بویراحمد باید هدفمند و به سمت نیازهای حوزه صنعت استان هدایت شوند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی یاسوج هم اظهار داشت: جرقه ارتباط روزافزون صنعت و دانشگاه در كهگیلویه و بویراحمد شروع شده كه می تواند زمینه ساز بروز تحولات چشمگیر در صنایع مختلف استان همچون حوزه گیاهان دارویی باشد.
جبار كیانی پور تصریح كرد: رویكرد اتاق بازرگانی یاسوج گسترش ارتباط با بنیاد نخبگان، پارك علم و فناوری و دانشگاه های كهگیلویه و بویراحمد بخصوص دانشگاه یاسوج است.
وی اضافه كرد: بزودی تفاهم نامه همكاری بین اتاق بازرگانی یاسوج و دانشگاه دولتی این شهر منعقد می گردد.
كیانی پور بیان كرد: اتاق بازرگانی یاسوج آماده اعطای بورس تحصیلی و كمك به رساله های دانشجویی كهگیلویه و بویراحمد در حوزه های اقتصادی و صنعتی است.
وی عنوان كرد: فعالان اقتصادی، تولیدكنندگان و صنعتگران بخش خصوصی كشور و كهگیلویه و بویراحمد افسران جبهه مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان ضد ایران اسلامی هستند.
وحید گرجی كارآفرین برتر كشور در حوزه گیاهان دارویی و مدیرعامل شركت دارویی زردبند یاسوج در این همایش بعنوان نخبه اقتصادی با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزشمند مورد تجلیل قرار گرفت.
/1662/7535/6110


1397/05/18
18:15:30
5.0 / 5
4442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum