غول های فناوری درباره انتخابات آمریكا جلسه تشكیل می دهند

غول های فناوری درباره انتخابات آمریكا جلسه تشكیل می دهند

انجمن پارسیان: تهران – تارنمای آمریكایی «بازفید» در گزارشی اعلام كرد، نمایندگان شركت های بزرگ فناوری همچون فیس بوك، گوگل، مایكروسافت و توئیتر روز جمعه در مورد بررسی راه های جلوگیری از دخالت در انتخابات میاندوره ای ماه نوامبر آمریكا جلسه ای محرمانه برگزار می كنند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از بازفید، «ناتانیل گلیچر» رئیس بخش سیاستگذاری امنیت سایبری فیس بوك هفته گذشته شماری از مسئولان چندین شركت همچون گوگل، مایكروسافت و اسنپ چت را برای حضور در نشستی در دفتر توئیتر در سان فرانسیسكو دعوت كرده است.
بازفید گفته كه به نسخه ای از این دعوت نامه كه به شركت های مختلف ایمیل شده، دست یافته است.
گلیچر در این دعوت نامه نوشته است: همانطوری كه طی هفته های گذشته گفته ام، ما به دنبال برگزاری جلسه ای برای بررسی عملیات های داده ها، حفاظت از انتخابات و راهكارهای مقابله با این چالش ها هستیم.
این مقام فیس بوك نوشت كه دستور كار این جلسه شامل سه بخش خواهد بود: هر شركت كاری را كه برای مقابله با عملیات های اطلاعات پراكنی انجام داده است، تشریح می كند؛ بحث در مورد مشكلاتی كه هر شركتی با آن روبروست؛ و صحبت درباره اینكه آیا این جلسات ادامه داشته باشد یا نه.
ماه می گذشته، 9 شركت در جلسه ای در دفتر فیس بوك گردآمده و با نمایندگان دولت، معاون وزیر امنیت داخلی و نماینده ای از پلیس فدرال آمریكا (اف.بی.آی) در مورد مشكلات مشابه گفت وگو كردند. نمایندگان شركت ها اعلام نمودند كه دولت اطلاعات چندانی به آنها نداده است و آنها دلسرد شده اند.
شركت های فناوری همچون فیس بوك و توئیتر متهم هستند كه در مورد گزارش های مربوط به دخالت نهادهای اطلاعاتی خارجی و گروه های وابسته آنها در انتخابات 2016 آمریكا به كندی وارد عمل شدند.
نهادهای اطلاعاتی آمریكا، روس ها را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریكا متهم كرده اند. روسیه این افترا را رد كرده است. با این وجود، «رابرت مولر» بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریكا تابحال 13 نفر از اعضای «آژانس تحقیقات اینترنتی روسیه» را به دخالت در آن انتخابات متهم كرده است.
شركت مایكروسافت روز سه شنبه از شناسایی و غیرفعال كردن سایت هایی جعلی اطلاع داد كه به قول این شركت، وابسته به دولت روسیه بودند و با هدف هك كامپیوترهای افراد و چند اندیشكده آمریكایی و نهاد در رابطه با كنگره بوجود آمده اند.
شبك**9423**3404


1397/06/04
16:06:56
5.0 / 5
4611
تگهای خبر: شركت , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum