برای نخستین بار؛

كنفرانس جهانی پارك های علم و فناوری در ایران برگزار می گردد

كنفرانس جهانی پارك های علم و فناوری در ایران برگزار می گردد

انجمن پارسیان: تهران– سی و پنجمین كنفرانس جهانی پارك های علم و فناوری و مناطق نوآوری با حضور 50 كشور جهان با همكاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 11 تا 14 شهریورماه برای اولین بار در ایران برگزار می گردد.


به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سی و پنجمین كنفرانس جهانی پارك های علم و فناوری و مناطق نوآوری (IASP 2018) از جانب شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان و با همكاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ استانداری و شهرداری اصفهان از 11 تا 14 شهریورماه 97 با حضور مسئولان كشوری و حداقل 500 شركت كننده از 50 كشور جهان در مهمانسرای عباسی اصفهان برگزار می گردد.
این كنفرانس كه یكی از مهم ترین رویدادهای بین المللی در حوزه اقتصاد و شركت های دانش بنیان به حساب می آید، بعد از سی و چهار دوره، برای اولین بار به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و در شهر تاریخی اصفهان برگزار می شود.
موضوع این كنفرانس «حركت به سمت شهرها و جوامع پایدار، پرورش و ترویج اكوسیستم های نوآوری» است. در این رویداد چگونگی بهره مندی از ظرفیت نهادهای توسعه فناوری بخصوص پارك های علم و فناوری برای رفع مشكلات شهرها و رسیدن به توسعه پایدار بررسی خواهد شد.
كنفرانس IASP 2018، هفت محور فرعی شامل «نوآوری باز و چالش های پیش روی شهرها»، «بازسازی ساختارهای قدیمی برای شكل گیری اقتصاد دانش بنیان»، «فناوری اطلاعات و ارتباطات در خدمت توسعه پایدار: نقش پارك های علم و فناوری و سایر مناطق نوآوری»، «تاثیر پارك های علم و فناوری و مناطق نوآوری در شكل گیری شهرهای مولد و بهره ور»، «هم پیمانان جهانی در روند بین المللی سازی»، «چگونگی جذب نخبگان در شهرها، پارك های علم و فناوری و مناطق نوآوری» و «عملكرد و فعالیت شركت های مستقر در پارك های علم و فناوری در رویارویی با چالش ها و نقاط قوت حاصل از تمركز بر روی اهداف توسعه پایدار سازمان ملل» دارد.
كنفرانس جهانی انجمن بین المللی مؤسسات و پارك های علم و فناوری(IASP) سال 2017 در شهر استانبول تركیه برگزار گردید.
علمی ** 1836 **2017


1397/06/08
19:17:27
5.0 / 5
4421
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum