پشتیبانی از پارك های علمی رویكرد مهم وزارت علوم است

پشتیبانی از پارك های علمی رویكرد مهم وزارت علوم است

انجمن پارسیان: اصفهان - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: یكی از رویكردهای مهم این وزارتخانه در سال های اخیر بخصوص سالجاری، تقویت و پشتیبانی از پارك های علمی و فناوری است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، منصور غلامی روز دوشنبه در حاشیه كنفرانس جهانی علم و فناوری در اصفهان در جمع خبرنگاران اضافه كرد: بر این باوریم كه زمینه اصلی تبدیل دانش به ثروت از مسیر پارك ها و شركت های دانش بنیان عبور خواهد نمود.
وی افزود: جمهوری اسلامی ظرفیت های علمی بالایی دارد و بخصوص در حوزه پارك های علمی و فناوری بعنوان موضوعی جدید در دنیا و با عنایت به جوان بودن، بسیار موفق عمل شده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح كرد: ایران در میان كشورهای پیشرو نشان داد كه در همین ایام كوتاه كمتر از 2 دهه زمینه های وسیعی را در این پارك های علمی و فناوری و پشتیبانی از شركت های جدید ایده های نو و شركت های دانش بنیان فراهم نموده است.
وی جایگاه ایران به لحاظ تعداد پارك ها و شركت های دانش بنیان و اشتغالی ذیربط در پنج سال قبل را مطلوب ارزیابی كرد و اضافه كرد: اكنون 43 پارك علمی و فناوری در كشور وجود دارد و در مجموع حدود 42 هزار شغل پایدار در داخل و خارج از دانشگاه ها بوجود آمده است.
غلامی خاطرنشان كرد: این شغل ها با سرمایه گذاری های خیلی كمتر و حدود یك ششم از سرمایه گذاری كه در صنعت معمولی لازم می باشد، بوجود آمده است.
وی با اشاره به این كه این ظرفیت با عنایت به روز بودن آن، امكان حضور شركت های جوان را در سطح بین المللی فراهم نمود، اظهار داشت: خیلی از شركت های علمی و فناوری امكان صادرات به كشورهای مختلف را دارند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان كرد: اكنون مجموعه ای كه در این كنفرانس حضور دارند می توانند جلوه های خوبی را از رشد چشمگیر پارك ها و شركت های درون این پارك ها نشان دهند.
وی با اشاره به حضور وزیر علوم كشور افغانستان در این كنفرانس جهانی اضافه كرد: با عنایت به همكاری های علمی خوبی كه در سال های اخیر بین 2 كشور صورت گرفته، امید است بتوانیم همكاری های علمی خویش را در حوزه پارك ها توسعه و ادامه بدهیم.
غلامی تصریح كرد: با عنایت به جایگاه علمی ایران، خویش را موظف می دانیم كه تا حد ممكن در كشورهای همسایه تاثیرگذاری علمی داشته باشیم.
سی و پنجمین كنفرانس جهانی پارك های علم و فناوری روز دوشنبه با حضور وزیر علوم و معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به میزبانی جمهوری اسلامی ایران و شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان در مهمانسرای عباسی این شهر شروع شد.
در این كنفرانس سه روزه، رئیس و دبیركل انجمن پارك های علم و فناوری جهان، وزیر علوم افغانستان، سفرای بیش از 30 كشور و كارشناسان پارك های علم و فناوری 50 كشور جهان حضور دارند.
عنوان این كنفرانس' به سمت شهرها و جوامع پایدار، پرورش و ترویج اكوسیستم های نوآوری ' است و از مجموع 158 مقاله رسیده به دبیرخانه از 30 كشور جهان، 53 مقاله كامل انتخاب و 27 مقاله به صورت شفاهی عرضه خواهد شد.
ایجاد زمینه تبادل نظر میان پارك های علم و فناوری جهان از اهداف مهم برگزاری این كنفرانس بین المللی اعلام گردید.
6020/6994


1397/06/12
20:49:16
5.0 / 5
4870
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum