معاون رئیس جمهور خبر داد:

درآمد ۱۲۰۰ میلیارد تومانی كشور از حوزه نانوتكنولوژی

درآمد ۱۲۰۰ میلیارد تومانی كشور از حوزه نانوتكنولوژی

انجمن پارسیان: اصفهان - معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: سال قبل ۱۲۰۰ میلیارد تومان فروش نانو تكنولوژی داشتیم كه این فروش در حال توسعه است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، سورنا ستاری بامداد دوشنبه در افتتاحیه اجلاس جهانی پارك های علم و فناوری كه به میزبانی اصفهان برگزار شده است، تصریح كرد: ایران از نظر تعداد مقالات در حوزه نانو و تكنولوژی رتبه چهارم را دارد و سال قبل ۱۲۰۰ میلیارد تومان فروش نانو تكنولوژی داشتیم كه این فروش در حال توسعه است.
وی افزود: آینده كشور ما با استفاده از صنایع تامین نمی گردد و الان به سمت پارك های علم و فناوری و استارت آپ ها حركت كرده ایم.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: اپلیكیشن های جدید سبب شده تا همه و حتی پدر و مادرهای ما هم به سمت استفاده از تكنولوژی بروند.
وی با اشاره به اینكه روز به روز دنیا در حال توسعه فناوری است و الان سیستم آموزشی در جهان در حال تغییر است، اضافه كرد: ما نباید از دنیا عقب بمانیم و باید همپای آنها به روز شویم و از آن در جهت اهداف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استفاده نماییم.
ستاری خاطرنشان كرد: ما اكنون با پدیده شهرهای هوشمند مواجه ایم كه باید با توسعه آنها پارك های علم و فناوری و مراكز رشد هم توسعه یابد.
وی استفاده از شهرهای هوشمند در توسعه صنعتی را ضروری دانست و اظهار داشت: باید دید خویش را نسبت به پارك های علم و فناوری گسترده نماییم چراكه با استفاده از شهرهای هوشمند خدمات گسترده ای عرضه می گردد و توان انجام خدمات بسیاری را دارد كه در این راستا باید توسعه زیرساخت های آموزشی در دستور كار قرار گیرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: در شهرهای بزرگی مثل اصفهان استفاده از دانش، علم و فناوری در تمام ابعاد بسیار پراهمیت است و باید كسب و كارها به این سو برود، الان شاهد اقبال عمومی در این حوزه هستیم و باید توسعه منابع زیرزمینی را فراموش نماییم و به سمت توسعه زیرساخت دانش و فناوری برویم.

1397/06/16
21:56:02
5.0 / 5
4725
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum