پیشرفته ترین ربات كشاورز جهان ساخته شد

پیشرفته ترین ربات كشاورز جهان ساخته شد

انجمن پارسیان: تهران - گروهی از محققان آمریكایی، پیشرفته ترین ربات كشاورز جهان را كه متخصص برداشت فلفل شیرین است، توسعه دادند. این ربات می تواند فلفل های رسیده را ظرف مدت 24 ثانیه شناسایی و برداشت كند.


به گزارش روز یكشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این ربات كشاورز كه SWEPPER نام دارد می تواند درون گلخانه های صنعتی كه در آن ها محصولات به صورت عمودی كشت می شوند، حركت كرده و فلفل های رسیده را با دقت 62 درصد ظرف مدت 24 ثانیه شناسایی و برداشت كند.
محققان با استفاده از فناوری های دید كامپیوتری كوشیده اند قدرت تشخیص این ربات را بالاببرند تا بتواند میوه های رسیده را شناسایی كند. انتظار می رود این ربات در طول 4 تا 5 سال آینده به صورت كامل آماده بهره برداری شود و دقت آن در شناسایی میوه های رسیده تا حدود 100 درصد افزایش یابد.
به اعتقاد محققان برداشت رباتیك محصولات، كشاورزی را متحول كرده و باعث كاهش قابل توجه ضایعات مواد غذایی خواهد شد. هنگامی كه این ربات مطابق انتظار محققان تكمیل شود، می تواند به صورت شبانه روزی و با دقت بسیار بالا به برداشت محصول بپردازد و باعث صرفه جویی چشمگیر در هزینه های برداشت شود
آمریكای شمالی دومین تولید كننده فلفل شیرین و تند در جهان است و 31 درصد از سهم بازار را به خود مختص كرده است. در سال 2017 میلادی اروپا با سهم 53.2 درصد از بازار و ارزش صادرات 2.7 میلیارد دلار توانست مقام اول تولید فلفل در جهان را به خود اختصاص دهد.
این ربات پیشرفته هفته گذشته در مركز تحقیقاتی تولیدات كشاورزی واقع در شهر سن كتولژنووه بلژیك رونمایی گردید.
علمی (6)**9259**1440


1397/07/03
14:13:13
5.0 / 5
4982
تگهای خبر: تحقیقات , توسعه , ربات , رباتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum