برای نجات جان انسانها؛

مخزنی جهانی از میكروب ها ایجاد می شود

مخزنی جهانی از میكروب ها ایجاد می شود

انجمن پارسیان: گروهی از دانشمندان پیشنهاد كرده اند مخزنی جهانی از میكروب های بدن انسان تولید شود تا در صورت بروز فاجعه جان انسان ها را نجات دهد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ساینس دیلی، گروهی از محققان دانشگاه راتگرز تصمیم دارند یك مخزن میكروبیوتای ( microbiota ) جهانی بسازند و از سلامت انسان در دراز مدت محافظت كنند. میكروبیوتا مجموعه ای از گونه های میكرو ارگانیسم است كه در ارگان های مختلفی كه با محیط خارج از بدن ارتباط دارند همچون در سطوح و لایه های عمقی پوست، دهان، ریه و روده زندگی می كنند و با سلامت انسان مرتبط هستند.
به هرحال چنین مخزنی از جرم ها باید از جوامع انسانی جمع آوری شود كه میكروبیوم های آنها با آنتی بیوتیك ها، رژیم های غذایی حاوی مواد فراوری شده و دیگر تاثیرات مخرب زندگی مدرن آلوده نشده است. این تاثیرات از تنوع میكروبی جهان كاسته اند و به ایجاد مشكلات بهداشتی بیشتری منجر شده اند.
میكروبیوم های انسانی به زیست بوم میكروبی، قارچی بدن انسان گفته می گردد.
محققانی كه این پیشنهاد را عرضه كرده اند، ایده خویش را مشابه مخزن جهانی گیاهی Svalbard می دانند. این مخزن بزرگترین مجموعه متنوع محصولات كشاورزی است كه با هدف حفاظت از گونه های مختلف در صورت وقوع یك فاجعه به وجود آمده است.
ماریا گلوریا دومینگز بلو محقق ارشد و استاد بخش بیوشیمی دانشگاه راتگرز می گوید: هم اكنون ما با یك بحران فزاینده بهداشت جهانی روبرو می باشیم. برای رفع این چالش باید میكروبیوتای متنوع انسانی را تا زمانی كه وجود دارد، حفظ و نگهداری نماییم.
طی میلیون ها سال این میكروب ها همراه انسان تكامل یافته اند. آنها به ما كمك می كنند غذایمان را هضم نماییم، سیستم ایمنی بدنمان را قدرت ببخشیم و از جرم های بد و خطرناك دور بمانیم.
در همین راستا باید به صورت جهانی برای این مورد سرمایه گذاری شود و میكروب ها در مخزنی جهانی نگهداری شوند.

1397/07/18
12:20:24
5.0 / 5
4714
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum