با افشای اسناد طبقه بندی شده آشكار شد؛

توفان خورشیدی نقشه های امریكا در جنگ ویتنام را بر هم زد

توفان خورشیدی نقشه های امریكا در جنگ ویتنام را بر هم زد

انجمن پارسیان: افشای اسناد طبقه بندی شده قدیمی نشان داده است یك توفان خورشیدی سهمگین در سال ۱۹۷۲ سبب انفجار بی موقع و ناخواسته مین های دریایی ارتش آمریكا در حین جنگ ویتنام شده است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از اسلش گیر، این رویداد مربوط به آگوست سال ۱۹۷۲ است و در جریان فعالیت شدید خورشید در همین مقطع رخ داده است. اسناد مذكور نشان داده است توفان خورشیدی تا بدان حد قدرتمند بوده كه اثرات آن به كره زمین هم رسیده و سبب انفجار ناگهانی ده ها مین نیروی دریایی امریكا در آن واحد شده است.
در ماه می سال ۱۹۷۲ نیروی دریایی ارتش امریكا عملیات كاشت مین در سواحل ویتنام را آغاز كرد تا دسترسی نظامیان ویتنام شمالی به سلاح را قطع كند. بعضی از هزاران مین دریایی رها شده در دریا به خاطر صدمه پذیری در برابر قابلیت های مغناطیسی خورشید و بعد از وقوع توفان خورشیدی منفجر شدند و یك رسوایی برای ارتش آمریكا به بار آوردند.

شعله های توفان خورشیدی كه در آگوست سال ۱۹۷۲ رخ داد تابدان حد مرتفع بودند كه حتی ارتباطات مخابراتی را در آن زمان در خیلی از نقاط جهان مختل كردند.
بر اساس اسنادی كه در این زمینه افشا شده توفان خورشیدی سبب شد در مجموع بیشتر از ۴۰۰۰ مین دریایی حساس آمریكایی منفجر شوند و نقشه های ارتش این كشور برای مقابله با ویتنامی ها خنثی شود. البته در ماه های بعد ارتش آمریكا از مین هایی بهره برد كه در برابر توفان های خورشیدی صدمه پذیر نبودند.

1397/08/24
22:31:54
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum