همایش ملی مدل سازی و فناوری آب در بیرجند شروع به كار كرد

همایش ملی مدل سازی و فناوری آب در بیرجند شروع به كار كرد

انجمن پارسیان: بیرجند - اولین همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید در مدیریت آب روز سه شنبه با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان رشته های مهندسی آب و كشاورزی در دانشگاه بیرجند شروع به كار كرد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا عضو هیات علمی دانشگاه بیرجند در حاشیه این همایش 2 روزه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این همایش دانشجویانی از رشته های مهندسی آب، كشاورزی شاخه آبخیزداری و عمران از سراسر كشور حضور دارند.
ابوالفضل اكبرپور، هدف از برگزاری این همایش را تولید حساسیت در جهت كمبود منابع آب بین مردم، بكارگیری روش های نوین كاهش مصرف آب و مدیریت صحیح در استفاده از منابع آب دانست و اضافه كرد: نتایج این همایش در اختیار دستگاه های اجرایی قرار می گیرد.
وی بیان كرد: فرصت عرضه مقاله به این همایش در فراخوان، آبان ماه سال گذشته تا آخر مهرماه امسال بود كه در نهایت 180 مقاله به دبیرخانه ارسال و 147 مقاله از این تعداد پذیرفته شد.
دبیر اولین همایش ملی مدل سازی و فناوری های جدید در مدیریت آب افزود: 47 مقاله در 2 روز برگزاری همایش به صورت سخنرانی عرضه و 100 مقاله هم در قالب اسلاید به نمایش گذاشته خواهد شد.
وی تصریح كرد: مدل سازی و مدیریت آب های زیرزمینی، مدل سازی و مدیریت آب های سطحی، سیستم های انتقال آب، پدافند غیرعامل در آب، سامانه تحت وب و اطلاعات مكانی (GIS) در مهندسی آب، هیدروانفورماتیك و محاسبات نرم در مهندسی آب و تكنولوژی های جدید در پایش كیفی آب از محورهای همایش مذكور است.
اكبرپور خاطرنشان كرد: دانشگاه بیرجند متولی اصلی این همایش است اما گروه های مهندسی بهداشت دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند و مهندسی آب دانشكده كشاورزی دانشگاه بیرجند هم در برگزاری این همایش با ما همكاری می كنند.
وی اظهار داشت: در این همایش چهار كارگاه تخصصی شبیه سازی سیلاب شهری با مدل SWMM، نشت یابی شبكه های آب، مدل سازی آب زیرزمینی با كمك نرم افزار GMS و بررسی موضوعی كیفیت و ارزیابی سیستم جامع آب آشامیدنی بیرجند با تاكید بر ارزیابی ریسك، شواهد و مستندات برگزار می گردد.
7557 * 6054


1397/08/29
14:28:56
5.0 / 5
4818
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum