با هدف آشنایی پژوهشگران ایرانی

روش های تامین اعتبار طرح های اتحادیه اروپا در اصفهان بررسی گردید

روش های تامین اعتبار طرح های اتحادیه اروپا در اصفهان بررسی گردید

انجمن پارسیان: كنفرانس بین المللی 'روش های تدوین و تأمین منابع مالی طرح های پژوهشی اتحادیه اروپا در چهارچوب افق 2020'، با هدف آشنایی پژوهشگران ایرانی با این روش ها، روز چهارشنبه در دانشگاه اصفهان برگزار گردید.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، این كنفرانس با حضور مسئولان و كارشناسان اتحادیه اروپا و با هدف معرفی زمینه های همكاری های علمی و فناوری بین این اتحادیه و كشورهای دیگر و روش های جذب منابع مالی در نظر گرفته شده برای این طرح ها در قالب برنامه افق 2020 (HORIZON 2020) برگزار گردید.
اتحادیه اروپا برنامه افق 2020 را با هدف ارتقای سطح علمی و توسعه فناوری در قالب طرحی 6 ساله از سال 2014 تا 2020 میلادی در دست اجرا دارد كه بیشتر از 80 میلیارد یورو برای آن در نظر گرفته شده است.
مدیر دفتر همكاری های علمی بین المللی دانشگاه اصفهان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: در این نشست، چگونگی اجرای طرح های پژوهشی مشترك با اتحادیه اروپا و جذب منابع مالی آنها از طرف محققان و اعضای هیات علمی دانشگاه های كشورمان بررسی گردید.
سید كمیل طیبی اضافه كرد: با عنایت به 2 طرح كلان تعریف شده توسط اتحادیه اروپا به نام های افق 2020 و 'اراسموس پلاس'، می توان در قالب برنامه های مختلف مانند تبادل استاد و دانشجو، اجرای طرح های پژوهشی مشترك و برگزاری كارگاه های مشترك از منابع مالی آنها بهره برد.
'اراسموس پلاس' برنامه بورس آموزشی تحت حمایت اتحادیه اروپاست كه با هدف سازماندهی تبادل دانشجو بین دانشگاه ها و مؤسسه های آموزش عالی اروپا و سایر نقاط جهان به راه افتاده است.
طیبی اظهار داشت: در كنفرانس امروز سوژه های مهاجرت، علوم پایه، علوم اجتماعی، اقتصاد سبز و روان شناسی برای همكاری مشترك در طرح های پژوهشی بین محققان و استادان كشورمان با اتحادیه اروپا عنوان شد.
وی با اشاره به اینكه روز گذشته ششم آذر باز دانشگاه اصفهان با همكاری اتحادیه اروپا، كنفرانس بین المللی مهاجرت در قالب طرح افق 2020 را برگزار كرد، اضافه كرد: با برگزاری این كنفرانس، زمینه اجرای طرح های مشترك پژوهشی بین دانشگاه ها و مراكز علمی ایران با اتحادیه اروپا در باره مهاجرت فراهم گردید.
مهاجرت به معنای جابه جایی مردم از مكانی به مكانی دیگر برای كار یا زندگی است، مردم به طور معمول به سبب دور شدن از شرایط یا عواملی مانند فقر، بیماری، مسائل سیاسی، كمبود غذا، بلایای طبیعی، جنگ، بیكاری و كمبود امنیت یا برای رسیدن به آموزش بهتر و درآمد بیشتر مهاجرت می كنند.
مدیر دفتر همكاری های علمی بین المللی دانشگاه اصفهان با اشاره به اینكه مبلغ قابل توجهی در قالب طرح های افق 2020 و اراسموس پلاس برای همكاری پژوهشی با كشورهای ایران، عراق و یمن تخصیص یافته است، اشاره كرد: كشورمان با عنایت به توانایی ها و ظرفیت های بالایی كه دارد می تواند بخوبی از این فرصت استفاده نماید.
وی اشاره كرد: این دانشگاه در قالب برنامه اراسموس پلاس، طرح های مشتركی با دانشگاه های كُرواسی، آلمان، اسپانیا و سوئد و در قالب افق 2020، طرح بزرگی با سوژه میراث فرهنگی را در دست اجرا دارد.
طیبی، برگزاری این نشست را در چارچوب توافق هایی كه اتحادیه اروپا با ایران در سند برجام داشت، عنوان و افزود: علاوه بر محورهای سیاسی و اقتصادی كه در این مذاكره ها عنوان شد، بحث همكاری های علمی باز مطرح بوده است.
دانشگاه اصفهان بعنوان دانشگاه جامع و مادر استان اصفهان دارای حدود 15 هزار دانشجو و 650 عضو هیات علمی و یكی از دانشگاه های برتر كشور است.
3011/6027


1397/09/08
15:35:39
5.0 / 5
4596
تگهای خبر: آموزش , توسعه , دانشگاه , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum