كشف دندان ماموت ماقبل تاریخ توسط یك سگ

كشف دندان ماموت ماقبل تاریخ توسط یك سگ

به گزارش انجمن پارسیان یك سگ متعلق به مردی آمریكایی در زمان كندن خاك حیاط پشتی منزل صاحب خودصخره ای قدیمی و مستحكم را پیدا كرد كه بررسی های بعدی نشان داد این صخره دندان یك ماموت است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از فاكس نیوز، كرك لیس ول می گوید سگش حدود یك ماه قبل این صخره را از زیر خاك بیرون كشیده بود و وی فكر نمی كرد این مساله مبحث مهمی باشد. اما پس از گذشت چند روز و با مشاهده ظاهر غیرعادی این صخره تصمیم گرفت آنرا به مسئولان موزه واشنگتن در نزدیكی محل زندگی خود نشان بدهد.
او می افزاید: كارشناسان موزه صخره مورد اشاره را بررسی كردند و متوجه شدند آنچه كه وی یافته در عمل بخشی از دندان یك ماموت غول پیكر است. تحقیقات اولیه نشان داده است عمر این دندان به حدود ۱۳ هزار سال می رسد. قبل از این هم نمونه های مشابهی از این دندان در نقاط دیگری از ایالت واشنگتن امریكا شناسایی شده است.
این واقعه لیس ول و همسایگان وی را به فكر انداخته تا املاك خودرا برای یافتن فسیل های مشابهی زیر و رو كنند. وی تصمیم گرفته این دندان را بعنوان یك ارثیه خانوادگی كماكان نگهداری كند.
ماموت ها كه اجداد فیل های امروزی محسوب می شوند حدود ۱۰ هزار سال قبل به صورت كامل منقرض شدند و چندی پیش در ماه اكتبر استخوان های فسیل شده یك ماموت در انگلیس شناسایی شد كه مربوط به ۱۳۰ هزار سال قبل بوده است.

1397/09/11
18:37:02
5.0 / 5
5012
تگهای خبر: تحقیقات , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum