فضای آزاد اندیشی مهمترین زیرساخت تحقق یك دانشگاه كارآمد است

فضای آزاد اندیشی مهمترین زیرساخت تحقق یك دانشگاه كارآمد است

انجمن پارسیان: رئیس دانشگاه خلیج فارس اظهار داشت: فضای آزاد اندیشی مورد تاكید رهبرمعظم انقلاب مهمترین زیرساخت اجتماعی تحقق یك دانشگاه كارآمد و رشد اجتماعی و سیاسی دانشجو است.


عبدالمجید مصلح روز جمعه به مناسبت 16 آذر روز دانشجو درگفت و گو با ایرنا اضافه كرد: بر این مبنا، احداث بستر آزاد اندیشی مستلزم سعه صدر، پذیرش و احترام به تنوع دیدگاه ها، پشتیبانی از تكثر و تنوع فكری است.
وی اظهارداشت: بدون تردید با احترام به تكثر و تنوع فكری و تضارب آرا و نظرات، شاهد شكوفایی و رشد فكری و تكامل شخصیتی دانشجو و توسعه اندیشه ورزی و تفكر در جامعه خواهیم بود.
مصلح افزود: مرحله دانشجویی مهمترین، حساس ترین و سازنده ترین دوره شكل گیری سرمایه انسانی كشور، رشد تفكر، اندیشه ورزی و توسعه ظرفیت های كاركردی و مهارتی انسانی است.
وی یادآورشد: شكل گیری بهینه این توانمندی و سرمایه ملی به گونه ای كه بتواند در سال های بعد در خدمت توسعه ملی و دستیابی به آرمان های ملت ایران قرار گیرد، مستلزم احداث زمینه و بستری است كه رشد و تعالی انسانی، اخلاقی، اعتقادی، فكری، عقلانی، مهارتی و حرفه ای را فراهم آورد.
مصلح افزود: دانشگاه خلیج فارس بعنوان یكی از دانشگاه های پیشتاز و الهام بخش كشور، متعهد است تا در قالب قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران، منویات رهبر معظم انقلاب در چهلمین سال انقلاب اسلامی در این راه راستین، آرمانخواهانه، اصولی و در راه تحقق جامعه آرمانی انقلاب اسلامی گام بردارد.
رئیس دانشگاه خلیج فارس اظهار داشت: در كنار بستر سیاسی توسعه انسانی توجه به اكوسیستم نوآوری وكارآفرینی، توسعه زیرساخت های علمی و فناوری و احداث محیط جذاب علمی و فناوری به منظور پرورش دانشجوی خلاق و توانمند ضروری می باشد.
وی یادآورشد: در این راستا دانشگاه خلیج فارس بر اساس سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی، رویكرد دانشگاه كارآفرین و نوآور را به صورت راهبردی انتخاب و سند استراتژیك توسعه خودرا با همین رویكرد تدوین و در حال عملیاتی سازی آن است.
مصلح اضافه كرد: برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته، كارآفرینی دانشجویان و توانمندسازی آنان برای حضور موثر و ارزش آفرین در بازار كسب و كار از اهداف محوری دانشگاه است.
وی از همه تشكل های دانشجویی، انجمن های علمی و كانون های فرهنگی خواست تا همچون گذشته، گفت وگو و تعامل متقابل و چند سویه را بعنوان بستر مهم توسعه اجتماعی، تفاهم و همكاری در نظر بگیرند و با مشاركت هر چه بیشتر در طراحی و اجرای برنامه های علمی، فرهنگی و سیاسی، سبب توسعه و تعالی هر چه بیشتر دانشگاه و جامعه را فراهم آورند.
6047/6045


1397/09/16
21:11:49
5.0 / 5
4455
تگهای خبر: توسعه , دانشگاه , سیستم , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum