چهارمین جشنواره و نمایشگاه پژوهش دركیش برگزار گردید

چهارمین جشنواره و نمایشگاه پژوهش دركیش برگزار گردید

به گزارش انجمن پارسیان چهارمین جشنواره و نمایشگاه پژوهش و فناوری پردیس بین الملل كیش دانشگاه تهران با نگاهی پژو هشی و محوریت مشاركت سازمان ها و دیگر دانشگاه های جزیره كیش، در جهت عمق بخشیدن به پیوند دانشگاه، جامعه و صنعت، همزمان با هفته پژوهش در كیش برگزار گردید.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایرنا، این برنامه بعنوان یك رویداد علمی-دانشگاهی با حضور هیأت رئیسه پردیس، مسئولان سازمان منطقه آزادكیش، روسای پردیس های دانشگاهی كیش و مدیران آموزش و پرورش و هیات های علمی، اساتید و دانشجویان در دانشگاه بین الملل پردیس كیش دانشگاه تهران، همزمان با هفته پژوهش برگزار گردید.
چهارمین جشنواره پژوهش و فناوری در بخش های كارگاهی، دروه های آموزشی، سخنرانی و نمایشگاه دستاورد های فنی و پژوهشی با حضور گروه آموزشی پردیس كیش شامل علوم اجتماعی و رفتاری، علوم انسانی، هنرمعماری و طراحی صنعتی، فنی و مهندسی و علوم پایه برگزار و جمعه شب پایان یافت.
همچنین دانشگاه علمی كاربردی هم میهمان چهارمین دوره نمایشگاه پژوهش و فناوری دانشگاه بین الملل كیش بود و دانشجویان این دانشگاه با برگزاری غرفه های هتلداری و گردشگری، گرافیك و عكاسی، آتش نشانی، معماری در این نمایشگاه حاضر بودند.
در این جشنواره دانشجویان مخترع و پژوهشگر این دانشگاهها آخرین دستاورد ها و پژوهش های خود در زمینه فناوری و علم را در چارچوب اختراعات طرح ها و مقالات علمی به مدت چهار روز برای بازدیدكنندگان به نمایش گذاشتند.
** دكتر خلیلی عراقی مدیریت پردیس كیش در جریان بازدید از این رویداد علمی و فرهنگی اظهار داشت: پژوهش به مثابه مغز دانشگاه و عضوی حیاتی، نیازمند حمایت و توجه هر چه بیشتر است و در این راستا دو نهاد پژوهشی شامل پژوهشكده علوم دریایی با 7 گروه در سطوح مختلف و متناسب با شرایط ویژه جغرافیایی كیش و مؤسسه ای مشترك بین دانشگاه پردیس كیش و سازمان منطقه آزاد كیش در این دانشگاه تولید و تاسیس شده است.
دكتر خلیلی عراقی همینطور با بیان اینكه تا كنون 1421 دانشجو دكتری و 1153 دانشجو ارشد از این دانشگاه فارغ تحصیل شده اند، یكی شرایط فارغ التحصیلی این دانشجویان را عرضه رساله با رویكرد به وظایف سازمان منطقه آزاد كیش و نیازمندی ها ی این جزیره عنوان نمود و اضافه كرد: كاربردی كردن و محتواسازی این رساله ها نیاز همكاری هرچه بیشتر مسؤلان این سازمان در زمینه های مالی و اطلاعاتی و در اختیار قرار دادن داده ها و آمار های مورد نیاز است.
وی درانتها از اقدامات صورت گرفته توسط دكتر مهدیه آقا كوچكیان مدیریت پژوهشی این دانشگاه قدردانی نمود.
خلیلی عراقی همینطور بر تداوم این جشنواره تاكید و آن را فرصتی مغتنم و پرارزش برای ارِائه دستاورد های پژوهشی دانست.
چهارمین دوره جشنواره و نمایشگاه پژوهش و فناوری از 27 تا 30 آذر ماه در كیش برپا شد و جمع كثیری از كیشوندان مسئولان و دانش آموزان و فعالان در بخش صنعت از این رویداد علمی بازدید نمودند.
1341 / 1339


1397/10/01
23:10:50
5.0 / 5
4957
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum