هشت جایزه در جشنواره شیخ بهایی به فن آفرینان تعلق می گیرد

هشت جایزه در جشنواره شیخ بهایی به فن آفرینان تعلق می گیرد

به گزارش انجمن پارسیان دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی اظهار داشت: امسال هشت عنوان جایزه شامل لوح و تندیس برتر و هدیه نقدی در چهاردهمین دوره جشنواره به فن آفرینان و طراحان كسب و كار برتر كشور تعلق می گیرد.


چهاردهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف ترویج و توسعه فن آفرینی، خلاقیت و نوآوری و معرفی فن آفرینان روز پنجشنبه و جمعه برگزار می گردد.
این جشنواره در 2 بخش مسابقه ای و غیر مسابقه ای برگزار می گردد كه بخش مسابقه ای شامل طراحان كسب و كار (دانشجویی و آزاد)، فن آفرینان و فرصت های سرمایه گذاری و بخش غیر مسابقه ای شامل ' تِك كارپت'، نمایشگاه، مذاكره با سرمایه گذاران، نقطه شروع ارتباط (نشا) و كارگاه های آموزشی است.
كوروش خسروی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: این جایزه ها از جانب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان، بنیاد بركت، روزبه پیروز (كارآفرین برتر كشور)، شركت 'پندار كوشك ایمن'، بانك قرض الحسنه رسالت و شركت 'همراه وس' اهدا می گردد.
وی با اشاره به اینكه برخی جوایز مانند ' جایزه پیروز ' و بنیاد بركت در چند سال قبل به فن آفرینان و طراحان كسب و كار برتر اهدا شده است، تصریح كرد: برخی جوایز امسال بمنظور پشتیبانی از تیم های استارتاپ (نوپا) برتر در كشور تعریف شد كه یكی از آنها جایزه 'نوآفرین' است.
خسروی جایزه فناوری صنعت ساز ' محمود شیخ زین الدین' را یكی از عناوین جایزه های امسال جشنواره ملی شیخ بهایی ذكر و افزود: این جایزه به منظور گرامیداشت یاد و خاطره محمود شیخ زین الدین و خدمات وی به برترین صاحبان طرح های فناورانه ای كه طرح آنها به مرحله تولید انبوه رسیده و بر مبنای آن، خط تولید و یا كارخانه در مناطق صنعتی بوجود آمده است، اعطا خواهد شد.
محمود شیخ زین الدین، معاون فقید نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و رییس اسبق شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان و جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی، خرداد امسال به علت عارضه قلبی درگذشت.
دبیر جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی با اشاره به اینكه این جشنواره روز پنجشنبه با برگزاری جلسه های داوری 70 طرح كسب و كار جدید، كار خویش را آغاز می كند، اظهار داشت: جمعه هفتم دی نشست 'انتقال تجربه كسب و كار در فضای بین المللی'، برنامه فرش فن آفرینان (Tech Carpet)، مراسم اختتامیه و اهدای جایزه برگزیدگان در محل 'سیتی سنتر' اصفهان برگزار می گردد.
جشنواره ملی شیخ بهایی از سال 83 هر سال از جانب شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می گردد.
از آنجا كه شیخ بهاء الدین محمد عاملی متخلص به شیخ بهایی از مفاخر بزرگ جهان اسلام و منشاء خدمات پرارزش علمی، فرهنگی و عمرانی در ایران بوده برای زنده نگه داشتن یاد او، این جشنواره به ' شیخ بهایی' نامگذاری شده است.
حدود 43 پارك علم و فناوری و پنج هزار شركت دانش بنیان و واحد فناور در كشور فعال می باشند.
شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان كه با هدف حمایت و هدایت شركت های دانش بنیان تولید شده، دارای 10 مركز رشد فناوری، 2 پارك علم و فناوری و حدود 500 شركت دانش بنیان مستقر است.
3011/6026/


1397/10/06
13:40:11
5.0 / 5
4775
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum