دستگاه تراش چوب در اراك طراحی و ساخته شد

دستگاه تراش چوب در اراك طراحی و ساخته شد

انجمن پارسیان: عضو پارك علم و فناوری استان مركزی اظهار داشت: دستگاه CNC تراش چوب با بهره گیری از دانش متخصصان داخلی و با حمایت پارك علم و فناوری استان مركزی در اراك طراحی و ساخته شد.


«مهدی صابری» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: هزینه تولید هر دستگاه تراش چوب در اراك 2 میلیارد ریال است درحالیكه تهیه نمونه خارجی آن 20 میلیارد ریال ارزبری دارد.
وی گفت: تامین خدمات جانبی، كیفیت برتر محصول و ارزان قیمت بودن نسبت به مشابه خارجی همچون مزیت های این نوآوری در اراك است.
رئیس هیات مدیره شركت ابزارسازان افق اراك اظهار داشت: كاربرد این دستگاه در صنعت سنگ و چوب است.
صابری گفت: تولید هر دستگاه برش یك ماه ونیم به طول می انجامد و در سال حدود هشت دستگاه به سفارش فعالان در این بخش تولید و به فروش می رسد.
وی اضافه كرد: فعالان صنایع چوب و سنگ در تهران، لرستان و مازندران خریداران دستگاه برش از اراك هستند و صادرات این دستگاه به خارج همچون عراق در دستور كار شركت قرار دارد.
عضو پارك علم و فناوری استان مركزی گفت: پارك علم و فناوری 400 میلیون ریال تسهیلات در روند تولید این محصول فناور به این شركت اعطا كرده است.
صابری اظهار داشت: كار ثبت این دستگاه انجام نشده است اما مراحل آن در جریان است.
پارك علم و فناوری استان مركزی در شهریور ماه سال 1381 برمبنای مصوبه شورای عالی گسترش آموزش عالی، آغاز به فعالیت نموده است و در دی ماه 1382 باز آغازین مركز رشد واحدهای فناور پارك علم و فناوری استان، فعالیت اجرایی خودرا شروع كرد.
شمار شركت های دانش بنیان استان مركزی در دولت تدبیر و امید از سه به 76 شركت رسیده است كه این مهم گامی عملی در بهبود مناسبات اقتصادی و تقویت دانشگاه و تولید استان شمرده می شود.
استان مركزی بعنوان دومین قطب صنعت كشور بیشتر از سه هزار واحد صنعتی و تولیدی دارد.
6991/6013/


1397/10/11
13:29:11
5.0 / 5
4419
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum