علت تحلیل استخوان در بیماران دارای ایمپلنت مشخص شد

علت تحلیل استخوان در بیماران دارای ایمپلنت مشخص شد

انجمن پارسیان: محققان دلیل این كه چرا خیلی از بیمارانی كه ناچار به استفاده از ایمپلنت های مفصلی می شوند، التهاب های مضر و از دست رفتن استخوان را تجربه می كنند، كشف كردند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، حدودا ۱۵ درصد جراحی های تعویض مفصل با شكست مواجه می شوند و اغلب نیازمند جراحی های مجدد برای جایگزینی ایمپلنت می شوند.
یك فاكتور مهم دخیل در این امر وجود ریز ذره هایی (microparticles) است كه اغلب از این ایمپلنت های پروتزی آزاد می شود و منجر به افزایش التهاب، درد و در نهایت از بین رفتن بافت استخوانی می شود.
این امر در نهایت سبب سست شدن جایگاه ایمپلنت و در نهایت بی مصرف شدن آن می شود. اما تابحال مسیرهای خاصی كه این ریز ذرات بوسیله آنها سبب افزایش التهاب شوند شناسایی نشده بود.
مطالعه صورت گرفته بوسیله محققان دانشگاه روتگر نشان داده است كه ماكروفاژهای خونی به این ذرات بعنوان مهاجمین مضر پاسخ داده و آنها را می بلعند. اما این سلول ها می میرند و مولكول خاصی را ترشح می كنند كه منجر به پاسخ های ایمنی قویتر از جمله التهاب می شود. این التهاب منجر به لطمه بافتی بیشتر و تخریب استخوان و سست شدن ایمپلنت می شود.
یافته های محققان امكان دارد راه را برای درمان های جدید به منظور كاهش درد هموار سازد و نیاز به جراحی های اضافی را برطرف كند.

1397/11/21
12:37:07
5.0 / 5
4483
تگهای خبر: دانشگاه , محققان , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum